Ադրբեջանում Արցախի ռազմաքաղաքական գործիչների դեմ շինծու գործը քննելու համար քննչական հատուկ խումբ են ստեղծել 12/12/2023   15:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանցիների կողմից առևանգված և Բաքվում պահվող Արցախի ռազմաքաղաքական գործիչների դեմ շինծու գործի «քննության» համար քննչական հատուկ խումբ կստեղծվի։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում կատարելով Ադրբեջանի գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևին։
Նա հայտարարել է, թե իբրև բոլոր քննչական գործողություններն իրականացվում են «Ադրբեջանի օրենսդրությանը և միջազգային կոնվենցիաներին համապատասխան»։ Նա նաև նշել է, որ նախաքննությունն ավարտելուց հետո գործը կուղարկվի դատարան։

В Азербайджане создали следственную группу для "расследования" сфабрикованного дела против представителей военно-политического руководства Арцаха 12/12/2023   15:32  |  Лента новостей
В Азербайджане создана единая следственная группа для "расследования" сфабрикованного дела против представителей военно-политического руководства Республики Арцах, удерживаемых в Баку. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на генпрокурора этой страны Кямрана Алиева
По его словам, "все следственные действия якобы проводятся в соответствии с «азербайджанским законодательством и международными конвенциями".
Он также отметил, что после завершения т.н. "расследования" дело будет направлено в суд.
17:59 08/12/2023  |  Геноцид в АрцахеНеобходимо хотя бы сохранить нематериальное наследие: если мы не вернемся в Арцах через 5-10 лет, мы это потеряем безвозвратно - Ованнисян