ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում գերության մեջ պահվող հայերին, այդ թվում՝ Արցախի ռազմաքաղաքական ներկայացուցիչներին 11/28/2023   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբեր ամսին ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում գերության մեջ պահվող բոլոր հայերին, այդ թվում՝ Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարչությանը։
«Այո, տեսակցել ենք նոյեմբերին բոլոր հաստատված հայերին` ձերբակալված Ադրբեջանում»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ԿԽՄԿ հայաստանյան ներկայացուցչությունից՝ հավելելով, որ տեսակցությունն անցել է ըստ ԿԽՄԿ ընթացակարգերի՝ առանձնազրույցների տեսքով, յուրաքանչյուրը հնարավորություն է ունեցել փոխանակելու ընտանեկան լուրեր։

Сотрудники МККК навестили удерживаемых в Азербайджане армян, в том числе представителей военно-политического руководства Арцаха 11/28/2023   13:23  |  Лента новостей
В ноябре сотрудники Международного Комитета Красного Креста посетили всех удерживаемых в азербайджанском плену армян, в том числе представителей военно-политического руководства Арцаха.
"Да, в ноябре мы навестили всех задержанных Азербайджаном армян", -  сообщили "ФактИнфо" в представительстве МККК в Армении.
В организации добавили, что визит проходил в рамках стандартных процедур МККК в виде отдельных бесед, у каждого была возможность обменяться новостями с семьей.