Լաչինի միջանցքի փակումը խնդրահարույց է. ռուս խաղաղապահների հետ համատեղ պետք է անենք առավելագույնը, որպեսզի նման միջադեպեր չկրկնվեն.Էդուարդ Աղաջանյան(տեսանյութ) 12/06/2022 14:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Լաչինի միջանցքի փակումը խնդրահարույց է: Ռուս խաղաղապահների հետ համատեղ պետք է անենք առավելագույնը, որպեսզի նման միջադեպեր չկրկնվեն: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը՝ արձագանքելով օրեր առաջ ադրբեջանցիների կողմից Լաչինի միջանցքը փակելուն.
«Նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության մեջ հստակ արձանագրված է, որ Լաչինի միջանցքը պետք է գործի միայն ռուս խաղաղապահների վերահսկողության ներքո: Հայաստան և Արցախ կապը պետք է լինի անխոչընդոտ, ցանկացած խոչընդոտող երևույթ անընդունելի է մեզ համար»,-ասաց Աղաջանյանը:

Подобное не должно повториться: Агаджанян прокомментировал инцидент с перекрытием азербайджанцами Лачинского коридора 12/06/2022   14:35  |  Лента новостей
Перекрытие Лачинского коридора, естественно, проблематично; вместе с российским миротворческим контингентом мы должны сделать все возможное, чтобы подобные инциденты не повторялись. Об этом заявил депутат парламента Армении от правящей фракции, председатель постоянной комиссии НС по внешним связям Эдуард Агаджанян, комментируя инцидент с перекрытием азербайджанцами Лачинскогокоридора.
"В трехстороннем заявлении от 9 ноября четко зафиксировано, что Лачинский коридор должен функционировать только под контролем российских миротворцев. связь между Арменией и Арцахом должна быть беспрепятственной. Любые препятствующие явления для нас неприемлемы», - сказал Агаджанян.
12:39 05/12/2022  |  Лента новостейСейран Оганян о закрытии Азербайджаном единственной дороги, связывающей Армению и Арцах(прямая трансляция с брифинга)