Չորեքշաբթի 03 / 29 / 2023
ՔՊ-ն կմասնակցի «Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնած դեկտեմբերի 2-ի արտահերթ նիստին 11/30/2022   17:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը կմասնակցի «Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնած դեկտեմբերի 2-ի արտահերթ նիստին:
Լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը:
Հիշեցնենք, որ արտահերթ նիստում քննարկվելու է «Հայաստան» խմբակցության հեղինակած ՀՀ ԱԺ հայտարարության նախագիծը՝ ընդդեմ Ադրբեջանի խորհրդարանի 2022 թվականի նոյեմբերի 8-ի հայտարարության:
Էդուարդ Աղաջանյանը նշեց, որ նախագծի որոշ կետեր իրենց համար ընդունելի են, որոշ կետերի շուրջ էլ դեռ պետք է աշխատել.
«Արտահերթ նիստը կկայանա, նիստը չի տապալվի, բայց եթե նախագծի մասով ընդհանուր հայտարարի չգանք, կողմ չենք քվեարկի նախագծին»,-ասաց Աղաջանյանը:
16:33 11/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվից հնչող պնդումը, թե «արտատարածքային միջանցք չեն պահանջում», մանիպուլյատիվ գործելաոճի դրսևորում է. Աղաջանյան. «Ազատություն»

Правящая фракция примет участие в инициированном блоком "Армения" внеочередном заседании 11/30/2022 17:30 | Лента новостей
Фракция "Гражданский договор" примет участие в предстоящем 2 декабря внеочередном заседании парламента, инициированном блоком "Армения". Об этом заявил председатель постоянной комиссии НС по внешним связям Эдуард Агаджанян в беседе с журналистами в среду.
Напомним, на внеочередном заседании будет обсуждаться подготовленный фракцией "Армения" проект заявления против заявления парламента Азербайджана от 8 ноября 2022 года.
Эдуард Агаджанян отметил, что ряд пунктов заявления для них приемлемы, а над остальными нужно поработать.
"Внеочередное заседание состоится, оно не будет сорвано, но если по проекту не удастся прийти к общему знаменателю, мы не станем голосовать за проект", - сказал Агаджанян.