Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Բեռլին
ՀՀ-ն խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերաբերյալ առաջարկներ է ստացել Ադրբեջանից.Աղաջանյանը չբացառեց, որ մինչև տարեվերջ Փաշինյան-Ալիև հանդիպում կարող է լինել(տեսանյութ) 12/06/2022 14:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանը խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերաբերյալ առաջարկներ է ստացել Ադրբեջանից: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը.
«Դրանք, ըստ էության, արձագանք են Հայաստանի առաջարկներին: Կարելի է ասել, առաջարկների քննարկման 3-րդ փուլն է»,-ասաց Աղաջանյանը՝ այլ մանրամասներ չհրապարակելով:
Էդուարդ Աղաջանյանը չբացառեց, որ մինչև տարեվերջ Փաշինյան-Ալիև հանդիպում կարող է լինել։
- 02/06/2023 10:26 Երկրաշարժի պատճառով Թուրքիայի Հաթայ նահանգում գազատար է պայթել (տեսանյութ)
- 02/06/2023 10:10 Ուժեղ երկրաշարժ Թուրքիայի ու Սիրիայի սահմանին. հաղորդվում է մոտ 200 զոհի մաին (տեսանյութ)

Агаджанян не исключил возможности встречи Пашиняна и Алиева до конца года 12/06/2022   14:17  |  Лента новостей
Армения получила предложения от Азербайджана по проекту мирного договора. Об этом на брифинге во вторник сообщил председатель постоянной комиссии НС РА по внешним связям Эдуард Агаджанян.
"Они, по сути, являются ответом на предложения Армении. Можно сказать, обсуждается третий этап этих предложений", - сказал депутат, воздержавшись от разглашения деталей.
Эдуард Агаджанян не исключил возможности встречи премьер-министра Армении Никола Пшаиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева до конца текущего года.