Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ. Անդրադարձել են զորամիավորումների դուրսբերման գործընթացին 01/13/2022   14:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ:
Ղազախստանի նախագահը տեղեկատվություն է փոխանցել երկրում ստեղծված իրավիճակի կարգավորման վերաբերյալ: Այդ համատեքստում, անդրադարձ է կատարվել Ղազախստանում ՀԱՊԿ խաղաղապահ առաքելության գործունեության ավարտին և զորամիավորումների դուրս բերման գործընթացին:
13:15 13/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր երկրի համար խաղաղ զարգացման օրակարգ բացելու համար մեզ ամուր նյարդեր են հարկավոր. Փաշինյանը՝ սահմանին լարվածության ու զոհերի մասին
12:10 13/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնտերնետի հասանելիությունը հնարավորություն կտա, որ մարզերում բարձր վարձատրվող աշխատանքի առաջարկ ձևավորվի. Փաշինյան
09:53 13/01/2022  |  ՄամուլԲա մնում եք, որ ի՞նչ անեք...«Փաստ»
09:41 13/01/2022  |  Մամուլ«Վարկային» կլինի նաև 2022 թվականը. «Փաստ»
09:47 12/01/2022  |  ՄամուլԻնչու ՀՀ նախագահն ու Կաթողիկոսը չմասնակցեցին Երեւանի քաղաքապետի երդմնակալությանը. «Իրավունք»

Пашинян обсудил с Токаевым вывод миротворческих войск ОДКБ из Казахстана 01/13/2022   15:02  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провёл телефонный разговор с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
Президент Казахстана проинформировал премьер-министра Пашиняна о нормализации ситуации в стране. В этом контексте были затронуты завершение миротворческой миссии ОДКБ в Казахстане и процесс вывода войск.
14:29 13/01/2022  |  Лента новостейПутин и Токаев обсудили начало вывода контингентов стран ОДКБ с территории Казахстана
11:43 13/01/2022  |  Лента новостейМиротворцы ОДКБ приступили к передаче охраняемых объектов силовикам Казахстана
16:49 12/01/2022  |  Лента новостейОсновной задачей миротворцев из Армении в Алма-Ате было недопущение отравления водопровода
15:59 12/01/2022  |  Международные новостиТокаев: вывод миротворцев ОДКБ из Казахстана начнется завтра