Մեր երկրի համար խաղաղ զարգացման օրակարգ բացելու համար մեզ ամուր նյարդեր են հարկավոր. Փաշինյանը՝ սահմանին լարվածության ու զոհերի մասին 01/13/2022   13:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Երկրի զարգացման խաղաղ օրակարգ բացելու համար մեզ ամուր նյարդեր են պետք»,- կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հավելելով, որ Հայաստանը շարունակում է սահմանին զոհեր ունենալ։ Փաշինյանը՝ սահմանային լարվածության և զոհերի մասին խոսելիս նշեց, որ առաջնահերթ խնդիրներից մեկը երկրի պաշտպանունակությունը բարձրացնելն է։
«Ցավոք, մենք շարունակում ենք միջադեպեր ու զոհեր ունենալ սահմանին։ Մեր քաղաքականությունը մենք հռչակել ենք, այն քաղաքականության ծրագրում արտահայտված է, որ մեր երկրի առաջնահերթ խնդիրներից մեկը մեր երկրի պաշտպանունակությունը բարձրացնելն է։ Բայց նաև մյուս կողմից ասել եմ, որ մեր հռչակած` մեր երկրի և տարածաշրջանի համար խաղաղ զարգացման օրակարգ բացելու համար մեզ ամուր նյարդեր են հարկավոր, որովհետև շատ-շատերն անընդհատ փորձելու են ապացուցել կամ ցույց տալ, մղելմեզ այն մտքին, որ դա հնարավոր չէ»,– ասաց Փաշինյանը` հավելելով, որ կառավարությունը հետևողականորեն շարժվելու է իր հռչակած ճանապարհով։
«Պետք է ամեն ինչ անենք, որ մեր երկրի շուրջ ձևավորվի կայուն ու անվտանգ միջավայր»,– ասաց Փաշինյանը, նշելով, որ դա քաղաքական կարևոր անելիքն է, այդ օրակարգը հետևողականորեն առաջ են մղելու։
12:10 13/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնտերնետի հասանելիությունը հնարավորություն կտա, որ մարզերում բարձր վարձատրվող աշխատանքի առաջարկ ձևավորվի. Փաշինյան
09:53 13/01/2022  |  ՄամուլԲա մնում եք, որ ի՞նչ անեք...«Փաստ»
09:41 13/01/2022  |  Մամուլ«Վարկային» կլինի նաև 2022 թվականը. «Փաստ»
09:47 12/01/2022  |  ՄամուլԻնչու ՀՀ նախագահն ու Կաթողիկոսը չմասնակցեցին Երեւանի քաղաքապետի երդմնակալությանը. «Իրավունք»
09:38 12/01/2022  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանի խաղաղության դարաշրջանի զոհերը. «Ժողովուրդ»
22:57 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Խաղաղության դարաշրջանի» արյունոտ քրոնիկոնը․ Արման Աբովյան
21:58 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՉեմ ծեծելու Նիկոլին, կհերձեմ նրան փաստերով. տղա ե՞ս, արի՛ հրապարակային բանավեճի. Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)

Для реализации повестки мирного развития страны нам нужны крепкие нервы - Пашинян 01/13/2022   13:35  |  Лента новостей
Для открытия мирной повестки развития страны нам нужны крепкие нервы, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг.
"К сожалению, продолжаются иметь место инциденты на границе, и у нас есть погибшие. Нашу политику мы провозгласили. Она отражена в программе правительства. Одна из первостепенных наших задач - последовательное повышение обороноспособности нашей страны. Но, с другой стороны, я говорил, что для открытия заявленной нами повестки мирного развития для нашей страны и региона нам нужны крепкие нервы", - сказал Пашинян.
По его словам, очень многие будут пытаться доказать, что это невозможно. Он добавил, что правительство последовательно будем двигаться по этому пути
"Мы должны сделать все, чтобы вокруг нашей страны сформировалась стабильная и безопасная среда", - заявил Пашинян, указав, что это важнейшая политическая задача и что они последовательно будут продвигать эту повестку.