Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքական դիակ է, իսկ քաղաքական դիակները մաքսիմում դառնում են քաղաքական խրտվիլակներ, նետվում պատմության աղբանոցը. Սաղաթելյան 04/09/2021   11:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքական դիակ է, իսկ քաղաքական դիակները երբեք չեն վերակենդանանում: Քաղաքական դիակները մաքսիմում դառնում են քաղաքական խրտվիլակներ, ինչ-որ մեկի ձեռքում կատարում են ինչ-որ ֆունկցիա, հետո նետվում պատմության աղբանոցը, - «Հրապարակ»-ի հետ զրույցում հարտարարել է ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը:
Նրա դիտարկմամբ` Նիկոլ Փաշինյանը չունի ժողովրդի վստաահությունը` նշելով, որ ինքը շփվում է բազմաթիվ մարդկանց հետ, ովքեր վստահել և հավատացել են, իսկ հիմա հասկացել են, թե ինչ մեծ սխալ են գործել:
«Դրա մասին են վկայում վարչական ռեսուրսով մի կերպ կազմակերպվող նրա մարզային այցերը: Ես վստահ եմ, որ մարդկանց մեծամասնությունն արդեն հասկացել է, որ Նիկոլի հետ ապագա չկա »,- նշել է Սաղաթելյանը:
Դիտարկմանը, որ այդ քաղաքական դիակը դեռևս շնչում և նույնիսկ արտաշնչում է՝ Սաղաթելյանն արձագանքել է՝ «Շնչում-արտաշնչում է, դա իր կենդանական բնույթն է, կարող է շնչել և արտաշնչել: Նա որպես երկրի ղեկավար այլևս գոյություն չունի, կապիտուլյանտի կնիքը ցմահ դաջված է նրա ճակատին, իսկ մեր զոհված տեղրքի արյունքը նրա ձեռքերին է»:
14:09 05/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մեզ թվաց, թե դատախազությունը հասկացել է այս գործի աբսուրդը». փաստաբանը պնդում է՝ իշխանությանը քննադատելու համար են կրկին ուզում կալանավորել Արա Սաղաթելյանին. Aysor.am
11:39 01/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ քաղաքական ներգրավվածության մեջ Նիկոլ Փաշինյանը մեծ ռիսկեր է տեսնում. Սաղաթելյան

Ара Сагателян назвал Никола Пашиняна политическим трупом 04/09/2021   12:07  |  Лента новостей
Никол Пашинян – политический труп, а политические трупы никогда не оживают, заявил в беседе изданию “Грапарак” бывший руководитель-генеральный секретарь аппарата Национального Собрания Армении Ара Сагателян.
По его словам, политические трупы максимум превращаются в политические чучела, игрушкой в чьих-то руках выполняют некую функцию, а потом их выбрасывают на свалку истории.
По мнению Сагателяна, Никол Пашинян не пользуется доверием народа. Экс-глава аппарата НС отметил, что он общается со многими, кто доверял и верил, но теперь осознал, какую большую ошибку совершил.
“Об этом свидетельствуют его областные визиты, кое-как организуемые с задействованием административного ресурса. Я уверен, что большинство уже осознало, что с Николом нет будущего”, - отметил Сагателян.
Экс-глава аппарата парламента Армении также добавил, что Пашиняна как руководителя страны больше не существует. “Клеймо капитулянта пожизненно выжжено у него на лбу, а кровь наших погибших ребят - на его руках”, - сказал он.