06/24/2019   17:35  |  Մեկնաբանություն Վերին Լարսում կանգնեցված ավտոբուսի ուղևորներին Հայաստան տեղափոխող լրացուցիչ մեքենան արդեն Վրաստանում է. խոսնակ  Վերին Լարսի անցակետի վրացական հատվածում արգելված բեռ տեղափոխելու համար կանգնեցված ավտոբուսի մեջ գտնվող ուղևորներին Հայաստան տեղափոխելու նպատակով տրամադրված լրացուցիչ մեքենան արդեն Վրաստանի...
06/24/2019   17:33  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայաստանի որոշ դիվանագետներ վտանգում են ՀՀ- Սփյուռք հարաբերությունները. Եվրոպայի հայերի համագումար    Թավշյա հեղափոխության արդյունքում ունենք ապագայի նկատմամբ Նոր Հայաստանի խոստմնալից հեռանկարը ։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել  Եվրոպայի հայերի համագումարը։ Հայտարարության...
06/24/2019   17:26  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախարար Սուրեն Պապիկյանն անցկացրել է էներգետիկ ոլորտում իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավարությամբ այսօր տեղի է ունեցել օտարերկրյա պետությունների և միջազգային վարկատու կազմակերպությունների կողմից ՀՀ տարածքային...
06/24/2019   17:20  |  Վերլուծություններ Վահե Գրիգորյանի հայտարարությունը՝ ինքզինքը ՍԴ նախագահ հռչակելու մասին՝ քաղաքական թիմի հետ համաձայնեցված քա՞յլ ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի պնդումը, թե՝ իր համար Վահե Գրիգորյանի՝ Սահմանադրական դատարանի նախագահի լիազորություններն ու պարտականությունները...
06/24/2019   17:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Կայացել է ՊԵԿ հարկային և մաքսային մարմինների բողոքարկման հանձնաժողովի հերթական նիստը Պետական եկամուտների կոմիտեի հարկային և մաքսային մարմինների բողոքարկման հանձնաժողովի հերթական նիստն է: Այս մասին հայտնում են  ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։...
06/24/2019   17:12  |  Քաղաքական Ես անարժանապատիվ մի բան եմ տեսնում սրա մեջ։ Այս հարցերին պետք է պատասխանի իշխանությունը. Արման Բաբաջանյան Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լևոն Յոլյանն այսօր ԱԺ-ում ներկայացրեց տարեկան հաղորդումը, որի ժամանակ քննադատական ելույթներ առանձնապես չհնչեցին իշխող ուժի կողմից։ Փոխարենը Յոլյանին քննադատեց ԱԺ...
06/24/2019   16:34  |  ԼՐԱՀՈՍ Երևանի քաղաքապետարանում քննարկում են Արզումանյան 10 վթարային շենքի բնակիչների տեղափոխման հարցը Երևանի քաղաքապետարանում քննարկում են Արզումանյան 10  վթարային շենքում ապրող բնակիչների տեղափոխման հարցը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի ավագանու արտահերթ նիստում...
06/24/2019   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ Գեներալ-մայոր Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոր հրամանագիր է ստորագրել։ Ըստ դրա՝ գեներալ-մայոր Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ:...
06/24/2019   16:14  |  Տնտեսություն «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի» հրավերով Հայաստան է ժամանել աշխարհահռչակ TRAFIGURA ընկերության գլխավոր տնօրեն «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի» գլխավոր տնօրեն Մհեր Պոլոսկովի հրավերով Հայաստան է ժամանել  TRAFIGURA միջազգային խոշորագույն թրեյդինգային ընկերության պատվիրակությունը՝...
06/24/2019   16:01  |  ԼՐԱՀՈՍ Արամ Կարախանյանը նշանակվել է Անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ Արամ Կարախանյանը նշանակվել  է անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ: Այս մասին որոշում է ստորագրել Նիկոլ Փաշինյանը: Վարչապետի որոշման մեջ ասվում է. «Ղեկավարվելով...

06/24/2019   12:09  |  Международные новости Тегеран стремится снизить напряженность на Ближнем Востоке, заявили в Иране Тегеран не заинтересован в росте напряженности в регионе Ближнего Востока и стремится к ее снижению.
06/24/2019   11:41  |  Чрезвычайное просшествие Двухлетний ребенок поиграл с пистолетом бабушки и случайно пустил себе в голову пулю Мальчик скончался по дороге в больницу.
06/24/2019   11:28  |  Лента новостей Армения заинтересована в расширении сотрудничества с Люксембургом - президент Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание великому герцогу Люксембурга Генри в связи с Национальным праздником Великого Герцогства Люксембурга.
06/24/2019   11:25  |  Карабахский конфликт Миссия ОБСЕ завтра проведет мониторинг на границе Арцаха и Азербайджана Миссия ОБСЕ проведет 25 июня плановый мониторинг режима прекращения огня на границе Арцаха и Азербайджана, северо-восточнее Акны, согласно достигнутой с властями Республики Арцах договоренности.
06/24/2019   11:16  |  Информационная платформа Армения оказалась на пятом месте в списке стран по числу мигрантов в Россию Пятое место досталось Армении, из которой приехало 48,4 тысячи человек соответственно.
06/24/2019   10:51  |  Криминальная хроника Решения об очередном вызове Гагика Царукяна на допрос пока нет - СК "Орган предварительного следствия дополнительно проинформирует о своих дальнейших действиях”, - заявили в СК.
06/24/2019   10:34  |  Чрезвычайное просшествие В Армении 17-летнего юношу засыпало камнями и землей: он скончался Трагический случай произошел в Гегаркуникской области накануне, 23 июня.
06/24/2019   10:20  |  Лента новостей Виген Кочарян принес присягу и вступил в должность члена ВСС Член Высшего судебного совета Армении Виген Кочарян принес присягу в Национальном Собрании Армении и вступил в должность.
06/24/2019   10:12  |  Здоровье Нейробиологи вычислили вредную дозу алкоголя Нейробиологи Университета Сассекса в Великобритании показали, что употребление даже 0,5 литра пива или большого бокала вина способствует нарушению чувства воли у здоровых людей.
06/24/2019   09:41  |  Криминальная хроника Тройное убийство в Башкирии: мужчина убил сестру, двоих соседей и погиб при задержании Три жителя Башкирии найдены убитыми в одной из деревень Кармаскалинского района, подозреваемый в убийстве смертельно ранен при задержании.