06/24/2019   23:35  |  Քաղաքական Ներկայիս իշխանությունը ցանկանում է վերցնել իշխանության երրորդ ճյուղը․ Ռոբերտ Քոչարյան ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը համոզված է, որ ներկայիս իշխանությունը ցանկանում է վերցնել իշխանության երրորդ ճյուղը՝ դատարանները։ Այս մասին նա ասել է 5-րդ ալիքին տված հարցազրույցում։...
06/24/2019   23:05  |  Արտակարգ պատահարներ Գերմանիայի հյուսիսում վթարի է ենթարկվել երկու կործանիչ ինքնաթիռ ԳԴՀ-ի ռազմաօդային ուժերի երկու Eurofighter կործանիչ ինքնաթիռ վթարի է ենթարկվել երկրի հյուսիսում: Այս մասին երկուշաբթի TASS- ի թղթակցին հաղորդել է Մեկլենբուրգ  դաշնային տարածքի  ներքին...
06/24/2019   22:34  |  Քրեական խրոնիկոն Ցուցարարներին ցրող վրացական ուժայինների դեմ հարուցել են քրեական գործ Վրացական ներքին գործերի նախարարությունը գերատեսչական ստուգումների արդյունքների հիման վրա հեռացրել է 10 հատուկջոկատայինների՝ խորհրդարանի շենքի մոտ հանրահավաքը ցրելու ժամանակ լիազորությունները...
06/24/2019   21:40  |  Միջազգային լրահոս Բիձինա Իվանիշվիլիի հայտարարությունը 2020 թվականի խորհրդարանական ընտրությունները համամասնական ընտրակարգով և զրոյական խոչընդոտմամբ անցկացնելու մասին «Վրացական երազանք-դեմոկրատական Վրաստան» քաղաքական միությունը հանդես է եկել լայնամասշտաբ քաղաքական բարեփոխումների առաջարկով. «որպեսզի 2020-ի խորհրդարանական ընտրությունները տեղի...
06/24/2019   20:23  |  Քրեական խրոնիկոն Բրյուսելում ձերբակալվել է ԱՄՆ դեսպանատան մոտ տեռակտի նախապատրաստման մեջ կասկածվող անձը Բելգիայի դաշնային ոստիկանության աշխատակիցները Բրյուսելի կենտրոնում ձերբակալել են մարդուն, որը կասկածվում էր Բելգիայի մայրաքաղաքում ԱՄՆ դեսպանատան դեմ ահաբեկչական հարձակում ծրագրելու մեջ: Այս մասին...
06/24/2019   20:00  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Առկա ձեւակերպումներով ոչ միայն Ռոբերտ Քոչարյանը, այլեւ ուրիշ մեկը մեղավոր չէ. Արամ Օրբելյան «Այն ձեւակերպումներով, որ կան Ռոբերտ Քոչարյանի մեղադրանքում, ոչ միայն Քոչարյանը, այլեւ ուրիշ մեկը մեղավոր չէ»,-«Ազատության» ֆեյսբուքյան ասուլիսի եթերում այս մասին այսօր ասաց...
06/24/2019   19:05  |  Արտակարգ պատահարներ Փրկարարները հայտնաբերել են դի Հունիսի 24-ին, ժամը 16:56-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի «Տարոն-4» թաղամասի թիվ 22 շենքին հարակից տնակի դուռը փակ է, քաղաքացին...
06/24/2019   19:04  |  Քաղաքացիական իրավունք Քոչարյանն ընդդեմ Փաշինյան գործը կարճվեց. Քոչարյանից կբռնագանձվի 200 հազար դրամ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր դատավոր Լիլիթ Սարգսյանի նախագահությամբ վճռել է կարճել Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործի վարույթը: Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի...
06/24/2019   19:00  |  ԼՐԱՀՈՍ Աննա Հակոբյանը Մեխակավանում հանդիպել է սպաների մի քանի տասնյակ տիկնանց ՀՀ վարչապետի տիկին,  «Իմ քայլը» և «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հունիսի 24-ին Մեխակավանի զորամասի սպաների կանանց հրավերով...
06/24/2019   18:52  |  Արտակարգ պատահարներ Հրազդան քաղաքում 9 տարեկան երեխան ընկել է ջրանցքը Հունիսի 24-ին, ժամը 15:51-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում 9 տարեկան երեխան ընկել է ջրանցքը. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:...

06/24/2019   18:19  |  Чрезвычайное просшествие ЧП на борту самолета: туристка во время полета попыталась открыть аварийную дверь лайнера и всех убить Пассажирку арестовали за попытку открыть аварийную дверь самолета во время рейса.
06/24/2019   18:01  |  Лента новостей Бако Саакян провел совещание по вопросам создания Следственного комитета Республики Арцах Глава государства отметил важность формирования структуры.
06/24/2019   17:39  |  Международные новости Роман Бабаян возглавит радиостанцию "Говорит Москва" Главным редактором радиостанции "Говорит Москва" вместо ушедшего из жизни Сергея Доренко станет журналист и телеведущий Роман Бабаян.
06/24/2019   17:23  |  Из жизни Врачи по ошибке удалили больному раком пациенту не тот орган В Австралии врачи по ошибке удалили у пациента не ту часть кишечника.
06/24/2019   17:14  |  Чрезвычайное просшествие Два истребителя столкнулись в небе над Германией Два истребителя Eurofighter бундесвера столкнулись в воздухе и потерпели крушение в немецкой федеральной земле Мекленбург-Передняя Померания.
06/24/2019   16:34  |  Лента новостей Президент Арцаха назначил нового заместителя командующего Армией обороны Микаел Арзуманян назначен заместителем командующего Армией обороны Республики Арцах.
06/24/2019   16:30  |  Чрезвычайное просшествие ЧП в одном из ереванских вузов: десятки студентов были эвакуированы, один попал в больницу Чрезвычайное происшествие произошло в одном из корпусов Педагогического университета.
06/24/2019   16:09  |  Чрезвычайное просшествие Очевидцы сняли на видео момент взрыва в воинской части в Казахстане По предварительным данным, пострадал 31 человек. Как сообщалось, трое из них находятся в тяжелом состоянии.
06/24/2019   16:00  |  Лента новостей Никол Пашинян произвел новое назначение Арам Караханян назначен заместителем руководителя Комитета кадастра недвижимости.
06/24/2019   15:37  |  Лента новостей Армянские авиакомпании выразили готовность организовать перевозки из России в Грузию – советник Пашиняна Все три компании — Armenia, Taron Avia и Atlantis European — готовы участвовать в урегулировании возникшего кризиса между братскими народами.