Տարիներ առաջ «դատավոր» Մնացական Մարտիրոսյանը կալանավորում, այնուհետև ազատազրկման է դատապարտում Նիկոլ Փաշինյանին. Վարդևանյան 08/03/2022   13:30  |  Մեկնաբանություն
Տարիներ առաջ «դատավոր» Մնացական Մարտիրոսյանը կալանավորում, այնուհետև ազատազրկման է դատապարտում Նիկոլ Փաշինյանին: Վերջինս ու իր թիմակիցները 2010 թվականից այդ «դատավորին» բնութագրեցին «խամաճիկային դատարան, դահիճ, Մացո և այլն»: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
«Տարիներ անց այդ անձը ու իր թիմը դառնում են իշխանություն, իսկ նույն «դատավորը» ում բնութագրում էին «խամաճիկային դատարան» ոչ միայն շարունակում է որպես դատավոր հանդես գալ, այլ հավակնում է Դատարանի նախագահ լինել, ու դրա համար կալանավորում է բոլորին: Այդ մարդու նիստի ժամանակ մարդու մահ է լինում, իսկ ինքը չի փոխվում: Այսօր Ավետիք Չալաբյանի գործով դատախազը, մեղադրանքի պատասխանատուն ՉԻ ԱՌԱՐԿՈւՄ այլ խափանման միջոցի կիրառմանը, բայց «դատավորը» կալանավորում է: Նոր քրեական դատավարության օրենսգիրքը նման իրավիճակում, երբ անձն ազատվել էր կալանքից չի թույլատրում առանց ՆՈՐ հանգամանքի կրկին կալանավորել, բայց դա էլ է անտեսվում:
Փաստ է` օրվա իշխանությունների համար, վերջ չկա աննախադեպ ապօրինություններին...»,- գրել է Վարդևանյանը։
13:17 03/08/2022  |  Դատական ռեպորտաժներՆույնիսկ կալանավայրում ես ավելի ազատ եմ, քան՝ իրենք ու իրենց ուսապարկերը, իրենք ստրուկ են. Դատավորն այդ ստրուկներից մեկն է. Չալաբյան
12:29 03/08/2022  |  Դատական ռեպորտաժներԴատախազն առաջարկեց գրավ կիրառել, իսկ դատարանը Ավետիք Չալաբյանին կալանավորեց

Вардеванян припомнил властям их же нелестные эпитеты в адрес "судьи", приговорившего Пашиняна к заключению 08/03/2022   14:01  |  Комментарий
Несколько лет назад “судья” Мнацакан Мартиросян арестовал, а затем приговорил Никола Пашиняна к лишению свободы. Последний и его соратники с 2010 года называли упомянутого “судью” “марионеточным судом”, “палачом”, “Мацо” и т.д., пишет депутат парламента РА от оппозиционной фракции "Армения" Арам Вардеванян на своей странице в Facebook.
"Спустя годы этот человек и его команда пришли к власти, а тот же "судья", которого они охарактеризовали как "марионеточный суд", не только продолжает пребывать в должности судьи, но и претендует на пост председателя Суда, и поэтому арестовывает всех. На заседании под его председательством умер человек, а он не меняется", - отметил Вардеванян.
Он напомнил, что сегодня прокурор по делу Аветика Чалабяна, ответственный за обвинение, не стал возражать против применения другой меры пресечения, но "судья" арестовал его.
"Новый Уголовно-процессуальный кодекс в подобной ситуации, когда человек был освобожден из-под стражи, не разрешает повторный арест без вновь открывшихся обстоятельств, но и это и было проигнорировано. Факт, что предела беспрецедентным беззакониям для действующей власти нет…", - написал Вардеванян.