Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմենկնի ՌԴ 10/11/2021   13:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Մոսկվայում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կողմերը կքննարկեն 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, տարածաշրջանում կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի վերականգնման հետագա քայլերին ու տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը կքննարկեն նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումներում հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
15:39 10/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը հոկտեմբերի 12-ին կհանդիպեն
10:30 09/10/2021  |  ՄամուլՆերկան ու ապագան կործանողները միայն անցյալից ու «նախկիններից» են խոսում. «Փաստ»

Стало известно, что обсудят Пашинян и Путин в ходе завтрашней встречи в Москве 10/11/2021 13:28 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 12 октября с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
В Москве состоится встреча Никола Пашиняна и президента РФ Владимира Путина.
Стороны обсудят процесс реализации трехсторонних заявлений от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, дальнейшие шаги по укреплению стабильности в регионе и восстановлению экономических коммуникаций, а также текущие развития.
Никол Пашинян и Владимир Путин также обсудят вопросы повестки армяно-российских союзнических отношений, а также дальнейшего сотрудничества в рамках интеграционных объединений.