2018-ին Նիկոլը հաջողություն է ունեցել, քանի որ չի ունեցել արգելակներ. Մինասյան 03/03/2021   23:38  |  Մեկնաբանություն
Ընդդիմության պայքարի նպատակը պետականության բեկորների պահպանումն է։ Նիկոլի պայքարի նպատակը՝ սեփական իշխանության պահպանումն է։ Հենց այստեղ է ուրվագծվում մոտեցումների տարբերությունը՝ Նիկոլին ամեն ինչ քանդելն է կարևոր, ընդդիմությանը՝ կործանումից հնարավորինս շատ բան փրկելը։ Այս մասին Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է Տելեգրամ ալիքում:
«Դժբախտությունն այն է, որ պետական ինստիտուտները կործանումից փրկելով՝ մենք ոչ թե կանխում ենք քայքայումը, այլ ընդամենը դանդաղեցնում ենք այն։ Եվ դա գիտակցելու համար մենք պարզապես պետք է համեմատենք, թե ինչ ենք ունեցել նոյեմբերի 10-ին, և ինչ ունենք հիմա։
Մենք բոլորս պետք է գիտակցենք, որ 2018-ին Նիկոլը հաջողություն է ունեցել, քանի որ չի ունեցել արգելակներ։ Նրան ոչինչ չէր սահմանափակում։ Կորուստները նրան չէին հուզում։ Եւ նա քայլում էր՝ ոչ մի արգելքի չնայելով: Եվ բացի այդ, նոյեմբերի 9-ից անցած ողջ ընթացքում Նիկոլն ամենաթույլն էր ընդամենը 10-ին, 11-ին և 12-ին, երբ նա ողնուղեղով զգում էր, որ մի քիչ էլ՝ և իրեն կկախեն լապտերի սյանը։
Բողոքի ցույցում գտնվող մարդիկ պետք է հիշեն այդ մասին։ Դե, կամ էլ՝ չմոռանան»,- գրել է նա:
22:11 03/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԸնտրությունների կեղծել ցանկանալն ու դա կարողանալը տարբեր բաներ են. Պլան D. Ստեփան Դանիելյան
21:28 03/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԻրականում նրանք իշխանության են գալիս անօրինությամբ և այդուհետ իրենց իշխանությունը պահում, տակավին՝ անօրինությամբ. Սենոր Հասրաթյան
20:01 03/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Եթե Ազգային ժողովի շենքում դիպուկահարներ են տեղադրվել, ուրեմն նրանց խնդիրն ինչ - որ պահին կրակելն է». Ստեփան Դանիելյան

В 2018-ом Николу сопутствовал успех, потому что у него не было тормозов - Минасян 03/04/2021 10:06 | Комментарий
В 2018-ом Николу Пашиняну сопутствовал успех, потому что у него не было тормозов, пишет в своем Telegram-канале бывший посол Армении при Святом Престоле Микаел Минасян.
"Цель борьбы оппозиции - сохранение осколков государственности. Цель борьбы Никола - сохранение собственной власти. Именно здесь и обозначается разница подходов: Николу важно все разрушить, оппозиции - спасти побольше от разрушения", - отметил Минасян.
По его словам, беда в том, что спасая государственные институты от разрушения, мы не предотвращаем деструкцию, а всего лишь замедляем ее.
“И чтобы это осознать мы просто должны сравнить, что мы имели 10-го ноября, и что мы имеем сейчас. Мы все должны осознать: в 2018-ом Николу сопутствовал успех, потому что у него не было тормозов. Его ничего не ограничивало. Потери его не волновали. И он шел напролом. И еще: за все время, прошедшее с 9-го ноября Никол был слабее всего 10-го, 11-го и 12-го, когда он спинным мозгом чувствовал, что еще чуть-чуть и его повесят на фонаре. Люди на протестном митинге должны об этом помнить. Ну или не забывать", - написал Микаел Минасян.