2016-ին Ադրբեջանը փորձեց հարձակվել, ոչնչացվեց ու դիմեց Մոսկվային՝ զինադադար ստանալու համար. Վազգեն Մանուկյանը՝ ԱԽ քարտուղարի հայտարարության մասին 02/17/2021   17:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը երրորդ օրն է՝ Ազատության հրապարակում հանդիպում է քաղաքացիների հետ։ Անդրադառնալով «Փաստինֆո»-ի հարցին, թե ինչպես կգնահատի ԱԽ քարտուղարի այն հայտարարությունը, թե ապրիլյան պատերազմը դադարեցվել է հայկական կողմի որոշակի խոստումների դիմաց, Մանուկյանը սուտ որակեց։
«Բացարձակ սուտ։ Պատերազմին Ադրբեջանը 20 տարի պատրաստվում էր, փորձեց հարձակվել՝ հիմնական ուղղությունը ոչնչացվեց, Ադրբեջանը ինքը դիմեց Մոսկվային, որպեսզի Մոսկվայի միջոցով ստանա զինադադար»։
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, թե 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմը դադարեցվել է Հայաստանի այդ ժամանակվա նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոստումների հետևանքով, որոնք ունեցել են ժամանակացույց՝ ըստ որի այդ պայմանավորվածությունները պետք է կյանքի կոչվեին, և այդ խոստումները գոհացրել են Ադրբեջանին, որն էլ շուրջ հինգ տարի առաջ համաձայնել է կանգնեցնել ռազմական գործողությունները:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 20-ին Ազատության հրապարակում սպասվում է հանրահավաք, որին ընդառաջ վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը ամենօրյա հանդիպումներ է ունենում քաղաքացիների հետ։
13:53 15/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎազգեն Մանուկյանն Ազատության հրապարակում հանդիպելու է քաղաքացիների հետ
16:22 12/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլն ունի մեկ-երկու հենարան, որոնք, եթե փլվեն, ինքն էլ կփլվի. Մանուկյան

Вазген Манукян прокомментировал заявление секретаря Совбеза Армении об Апрельской войне 02/17/2021   18:08  |  Лента новостей
Кандидат в премьер-министры Армении от “Движения за спасение родины” Вазген Манукян уже третий день проводит встречи с гражданами на Площади Свободы в центре Еревана. В ответ на вопрос “ФактИнфо”, как он оценивает заявление секретаря Совета безопасности Армении о том, что Апрельская война была остановлена взамен на определенные обещания армянской стороны, Манукян назвал эти высказывания ложью.
“Абсолютная ложь. 20 лет Азербайджан готовился к войне, попытался напасть и был уничтожен на основном направлении. Азербайджан сам обратился к Москве, чтобы при ее посредничестве добиться перемирия”, - сказал Манукян.
Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян ранее заявил, что  Апрельская война 2016 года была остановлена из-за обещаний тогдашнего президента РА Сержа Саргсяна. По его словам,  был некий график, согласно которому эти договоренности должны были быть претворены в жизнь и что эти обещания удовлетворили Азербайджан, который почти пять лет назад согласился остановить военные действия.
Напомним, что 20 февраля на Площади Свободы ожидается митинг, в преддверии которого кандидат в премьеры от оппозиции Вазген Манукян ежедневно проводит встречи с гражданами.