Էդուարդ Բաբայանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը (տեսանյութ) 03/21/2019   17:24  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ԲՀԿ-ական պատգամավոր Էդուարդ Բաբայանի գործով այսօր մեկնարկած դատավարության ժամանակ մեղադրյալ Բաբայանը հայտարարեց, որ չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը: Թե ինչ պատճառաբանությամբ, մանրամասն կներկայացնի հետագայում` հարցաքննության ժամանակ, այսօր միայն հակիրճ նշեց. «Ես այդ դահլիճում չեմ եղել եւ մարդ չեմ ծեծել»:
Ավելի ուշ` լրագրողների հետ զրույցում, նա նույնը պնդեց` ասելով, որ «Օլիմպավան» մարզական համալիրում եղել է, սակայն միջադեպին չի մասնակցել. «Ես Ծառուկյանի հետ բարձրացել եմ վերեւ, նա երկու հոգու ընդունել է, մի ժամ հետո թողել, գնացել ենք»:
Մեղադրանքի համաձայն` Բաբայանի կողմից Հարությունովին մարմնական վնասվածքներ են հասցվել Գագիկ Ծառուկյանի հասցեին հայհոյանքներ հնչեցնելուց հետո: Բաբայանը, սակայն, ժխտեց նաեւ հայհոյանքներ հնչեցնելու հանգամանքը:
Հավելենք, որ գործով տուժող ճանաչված Հարությունովը իրեն տուժող չի համարում: Նա հայտարարել է, թե իրեն չեն հարվածել, այլ ինքն է սայթաքել եւ վայր ընկել:

Эдуард Бабаян не признает себя виновным в инкриминируемом ему деянии(Видео) 03/21/2019 17:46 | Судебный репортаж
Депутат парламента Армении от “Процветающей Армении” Эдуард Бабаян не признает себя виновным в инкриминируемом ему деянии. Об этом Бабаян заявил в ходе сегодняшнего заседания суда.В Ереване начался судебный процесс по делу депутата Эдуарда Бабаяна“Я не был в этом зале и не избивал человека”, - лаконично проронил он.
Позже в беседе с журналистами он отметил, что был в спортивном комплексе “Олимпаван”, однако не принимал участия в инциденте.
“Я с Гагиком Царукяном поднялся наверх. Он принял двух людей. Спустя час мы ушли”, - рассказал он.
Согласно обвинению, Бабаян нанес телесные повреждения Вячеславу Арутюнову, отцу обладателя золотой медали молодежного чемпионата по боксу Николая Арутюнова, после того, как последний нецензурно выразился в адрес Гагика Царукяна. Бабаян, однако, опроверг и это обстоятельство.
Добавим, что Арутюнов признан по делу потерпевшим. Однако он себя не считает потерпевшим. Он заявил, что его не избивали, а он споткнулся и упал.
Напомним, Эдуарду Бабаяну было предъявлено обвинение по пункту 6 части 2 статьи 112(“Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное группой лиц”) УК РА. Однако впоследствии деяние было переквалифицировано на часть 1 статьи 112(“Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью”) УК РА.