Դատարանում սկսվել է ԲՀԿ-ական պատգամավոր Էդուարդ Բաբայանի գործով դատական նիստը 03/21/2019   11:22  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում դատավոր Մեսրոպ Մակյանի նախագահությամբ քիչ առաջ մեկնարկեց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Էդուարդ Բաբայանի գործով դատական նիստը: Բաբայանի պաշտպաններն են փաստաբաններ Մելքոնյանն ու Արամյանը: Գործով մեղադրող դատախազն է Վարդգես Սարգսյանը: Դատական նիստին ներկա է ինչպես մեղադրյալ Էդուարդ Բաբայանը, այնպես էլ գործով տուժող Վյաչեսլավ Հարությունովը, ով, սակայն, այս պահին իրեն տուժող չի ճանաչում:
Ներկա են նաև գործին առնչություն ունեցող մի շարք վկաներ: Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հուլիսի 2-ին ԲՀԿ առաջնորդ, ԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Օլիմպավան» մարզասրահում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Ծառուկյանը քննադատել էր բռնցքամարտի ֆեդերացիայի աշխատանքը, ինչի պատճառով վիճաբանություն էր առաջացել Վյաչեսլավ Հարությունովի հետ։ Վիճաբանությունը վերաճել էր ծեծկռտուքի։ Դրա ետևանքով չեմպիոնի հայրը մարմնական ծանր վնասվածքներով տեղափոխվել էր հիվանդանոց:

В Ереване начался судебный процесс по делу депутата Эдуарда Бабаяна 03/21/2019   11:38  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Месропа Макяна немногим ранее начался судебный процесс по делу депутата Нциональлного Собрания Армении от "Процветающей Армении" Эдуарда Бабаяна.
Обвинение в суде поддерживает прокурор Вардкес Саркисян. На судебном заседании присутствуют как обвиняемый Эдуард Бабаян, так и потерпевший по делу Вячеслав Арутюнов, который, однако, в данный момент себя потерпевшим не признает.
На заседании суда присутствуют еще несколько человек, проходящих свидетелями по делу.
Напомним, в ходе состоявшейся 2-го июля 2018 года встречи в спортивном зале “Олимпаван”  президент Национального олимпийского комитета Гагик Царукян раскритиковал работу Федерации бокса, вследствие чего возник спор с Вячеславом Арутюновым. Конфликт вылился в драку, в результате чего отец чемпиона с травмами был доставлен в больницу.