Միքայել Մինասյան. Վատիկանում Հայաստանի առաջին ռեզիդենտ դեսպան լինելը մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն էր ինձ համար  11/03/2018   15:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վատիկանում Հայաստանի առաջին ռեզիդենտ դեսպան լինելը մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն էր ինձ համար, Facebook-յան իր էջում գրել է Սուրբ Աթոռում, Պորտուգալիայի Հանրապետությունում և Մալթայի Ինքնիշխան Մարտական Ուխտում Հայաստանի Հանրապետության նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը։
«Սիրելի՛ ընկերներ ու գործընկերներ,
Այսօր ավարտում եմ Սուրբ Աթոռում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանի պարտականությունների կատարումը: Վատիկանում Հայաստանի առաջին ռեզիդենտ դեսպան լինելը մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն էր ինձ համար: Այս տարիների ընթացքում արել ենք առավելագույնը hայ-վատիկանյան հարաբերությունների ամրապնդման, Հայաստանի շահի սպասարկման, մեր մշակույթի ու պատմության պահպանման և տարածման ուղղությամբ:
Շնորհակալ եմ Հռոմի Սրբազան Քահանայապետին հայության ու Հայաստանի նկատմամբ ունեցած առանձնակի ջերմության և աջակցության համար: Շնորհակալ եմ Հայաստանի և Սուրբ Աթոռի իմ բոլոր գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար: Կհանդիպենք:
Հ.Գ. Սուրբ Աթոռում Հայաստանի դեսպանության թիմը համառոտ ֆիլմ է պատրաստել, որում ամփոփված են մեր հնգամյա աշխատանքի ամենաարժեքավոր դրվագները»,- նշել է Միքայել Մինասյանը։

Микаел Минасян: для меня было большой честью и ответственностью быть первым послом-резидентом Армении в Ватикане 11/03/2018   16:02  |  Лента новостей
Для меня было большой честью и ответственностью быть первым послом-резидентом Армении в Ватикане, написал бывший посол Республики Армения при Святом Престоле Микаел Минасян на своей странице в соцсети Facebook.
"Дорогие друзья и коллеги, сегодня завершаю исполнение обязанностей  Чрезвычайного и полномочного посла Республики Армения при Святом Престоле. Для меня было большой честью и ответственностью быть первым послом-резидентом Армении в Ватикане. За эти годы было сделано все возможное для укрепления армяно- ватиканских отношений, обслуживания интересов Армении, сохранения и популяризации нашей культуры и истории", - написал Минасян.
Он выразил благодарность Папе Римскому за его особую теплоту к Армении и армянскому народу и поддержку.
"Благодарен всем своим коллегам в Армении и Святом Престоле за эффективное сотрудничество. Встретимся", – написал Микаел Минасян.
Он также на своей странице опубликовал фильм, подготовленный командой посольства Армении при Святом Престоле, в котором представлены самые ценные эпизоды пятилетней работы.