Միքայել Մինասյանը դիմել է Արմեն Մարտիրոսյանին և Նիկոլ Փաշինյանին. դադարեցրեք հորինվածքների այդ բանավեճը 04/06/2017   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սուրբ Աթոռում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Միքայել Մինասյանը բաց նամակ է հղել Արմեն Մարտիրոսյանին և Նիկոլ Փաշինյանին:
Իմ ուղղակի պաշտոնեական պարտականությունների հետ առնչություն չունեցող թեմայով առաջին անգամ հրապարակային խոսք եմ հնչեցնում՝ հորդորելու համար ձեզ դադարեցնել անիմաստ ու անտեղի բանավեճը, որում, իմ կարծիքով, հանիրավի անընդհատ շրջանառվում է նաև իմ անունը։
Հիմա յուրաքանչյուրդ ձեր կողմից ստիպված ավելի շատ ցավ պիտի պատճառեք ինձ՝ ցույց տալու համար, որ կապ չունեք ինձ հետ, մի բան, որ իսկզբանե իրականություն է, բայց ցավոք, չգիտեմ ինչու, դեռ քննարկվում է՝ համեմվելով դատարկ հորինվածքներով։ Մենք անձնապես ծանոթ չենք. ո՛չ Ձեզ հետ, պարո՛ն Մարտիրոսյան, ո՛չ Ձեզ հետ, պարո՛ն Փաշինյան։ Իմ անձնական հեռակա կարծիքը ձեր հանդեպ բարեկամական է՝ առանց որևէ կանխակալ բայցերի։ Այդ դեպքում որքանո՞վ է ազնիվ ինչ-ինչ հարցեր իրար հետ պարզելուց անպայման ու հետևողականորեն օգտագործել իմ անունը, որը տվյալ դեպքում նաև Հայաստանը ներկայացնող դիվանագետի անուն է։
Խնդրում եմ ձեզ՝ դադարեցրեք հորինվածքների այդ բանավեճը։ Այն ոչ միայն տհաճ է, այլև վնասակար՝ իմ աշխատանքային գործունեության տեսանկյունից։

Микаел Минасян призвал Армена Мартиросяна и Никола Пашиняна прекратить бессмысленную и неуместную полемику 04/06/2017   13:37  |  Лента новостей
Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Армения при Святом Престоле Микаел Минасян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал открытое письмо заместителю председателя партии “Наследие” Армену Мартиросяну и члену блока “Выход” Николу Пашиняну с призывом прекратить бессмысленную и неуместную полемику.
"Уважаемый г-н Мартиросян,
уважаемый г-н Пашинян,
Впервые выступаю с не имеющим отношения к моим прямым должностным обязанностям публичным заявлением, призывая вас прекратить бессмысленную и неуместную полемику, в которой, по моему мнению, несправедливо постоянно муссируется и мое имя.
Сейчас каждый из вас со своей стороны вынужденно будете причинять мне еще большую боль, демонстрируя, что не имеет отношения ко мне, что изначально и так являлось реальностью, но, к сожалению, все еще вокруг этого ведется обсуждение, сопровождаемое пустыми измышлениями. Мы лично не знакомы ни с Вами, г-н Мартиросян, ни с Вами, г-н Пашинян. Мое личное заочное мнение о вас является дружественным, без каких-либо “но”.  В таком случае, насколько справедливо при выяснении вами тех или иных вопросов друг с другом обязательно и последовательно упоминать мое имя, в данном случае и имя представляющего Армению дипломата?
Прошу вас – прекратите эту надуманную полемику. Это не только неприятно, но и вредно – с точки зрения моей профессиональной деятельности. Заранее благодарю”.