Ստեփանակերտում ԱԱԾ աշխատակիցների ներգրավմամբ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի փաստով 4 անձ կալանավորվել է 06/07/2018   13:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Ստեփանակերտում հունիսի 1-ին ԱԱԾ աշխատակիցների ներգրավմամբ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի փաստով նախաքննության մարմնի կողմից Մխիթար Մուսայելյանին, Սերգեյ Մուսայելյանին, Գուրգեն Հայրապետյանին և Վարդան Ղարամյանին մեղադրանք է առաջադրվել ԱՀ քրեական օրենսգրքի 269-րդ հոդվածի( խուլիգանություն) 3-րդ մասի  1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Գլխավոր դատախազության լրատվական ծառայությունը:
Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Նախաքննությունը շարունակվում է:
Ըստ համացանցում շրջանառվող տեղեկությունների` Վարդան Ղարամյանն Արցախի ազգային անվտանգության ծառայության արդեն նախկին տնօրեն Արշավիր Ղարամյանի որդին է:
Ստեփանակերտ քաղաքի Բաղրամյան-2բ հասցեի դիմաց հունիսի 1-ին՝ ժամը 19:15-ի սահմաններում, վիճաբանությանը մասնակցել են մի կողմից՝ Դավիթ Հարությունյանը և Ալբերտ Ավետիսյանը, մյուս կողմից՝ Մհեր Մուսայելյանը (ԱԱԾ աշխատող), Մխիթար Մուսայելյանը, Սերգեյ Մուսայելյանը, Գուրգեն Հայրապետյանը և Վարդան Ղարամյանը (ԱԱԾ աշխատող): Ծեծկռտուքի ընթացքում կողմերը հարվածներ են հասցրել միմյանց` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
10:40 06/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհրաժեշտ է սեղմ ժամկետում ընդունել խաղաղ հավաքները կանոնակարգող օրենսդրություն. ՄԻՊ
10:18 06/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԾավալված զարգացումները ցույց են տալիս, որ Արցախի ժողովուրդը ցուցաբերում է քաղաքական և քաղաքացիական բարձր գիտակցություն. ՀՀ Նախագահ
13:20 05/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում իրավիճակը հանգիստ է, կյանքը բնականոն հունով ընթանում է. Դավիթ Բաբայան

Четыре человека арестованы по резонансному делу о драке в Степанакерте 06/07/2018 14:03 | Криминальная хроника
Четыре человека арестованы по делу о драке с участием сотрудников Службы национальной безопасности, произошедшей в Степанакерте. Об этом сообщает Генеральная прокуратура Республики Арцах.
Мхитару Мусаеляну, Сергею Мусаеляну, Гургену Айрапетяну и Вардану Гарамяну предъявлено обвинение по пунктам 2 и 3 части 3 статье 269(“Хулиганство”) УК Республики Арцах.
“В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в сообщении.
Согласно муссируемым в соцсети сведениям, Вардан Гарамян является сыном бывшего директора Службы национальной безопасности Арцаха Аршавира Гарамяна.
Ранее Генпрокуратура Арцаха сообщила, что 1-го июня около 19:15 по адресу Баграмяна 2б в Степанакерте произошла потасовка между Давидом Арутюняном и Альбертом Аветисяном с одной стороны и Мгером Мусаеляном (сотрудник СНБ), Мхитаром Мусаеляном, Сергеем Мусаеляном, Гургеном Айрапетяном и Варданом Гарамяном (сотрудник СНБ) с другой стороны. Стороны ударили друг друга, причинив телесные повреждения.