Քննարկվել են ԶՖԳ-ի հետ համագործակցությամբ ՀՀ-ում իրականացվող և առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը 05/15/2024 14:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Բերտրան Վալկենաերին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Զարգացման ֆրանսիական գործակալության հետ համագործակցությունը և հույս հայտնել, որ առաջիկայում այն էլ ավելի կզարգանա ու կընդգրկի այլ նոր ոլորտներ: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգիռ է խորացնելու և ընդլայնելու փոխգործակցությունը Ֆրանսիայի հետ բոլոր ոլորտներում և վերջին շրջանում այդ ուղղությամբ իրականացվում են հետևողական քայլեր:
Բերտրան Վալկենաերը նշել է, որ գործակալությունը նախատեսում է ընդլայնել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցության ուղղություններն ու ծրագրերի ծավալները՝ նպաստելով Հայաստանի տարբեր ենթակառուցվածքների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԶՖԳ հետ համագործակցությամբ իրականացվող ծրագրերի, այդ թվում՝ Վեդու ջրամբարի կառուցման ընթացքին վերաբերող հարցեր:

Французское агентство развития планирует расширить направления сотрудничества с Арменией 05/15/2024   18:02  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял заместителя генерального директора Французского агентства развития Бертрана Валкенаера (Bertrand Walckenaer). Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер-министр высоко оценил сотрудничество с Французским агентством развития и выразил надежду, что в ближайшее время оно получит дальнейшее развитие и включит в себя также другие новые направления. Никол Пашинян отметил, что Армения заинтересована в углублении и расширении взаимодействия с Францией во всех сферах, и в последнее время в этом направлении предпринимаются последовательные шаги.
Бертран Валкенаер отметил, что Агентство планирует расширить направления сотрудничества с правительством Армении и объем программ, способствуя развитию различных инфраструктур в Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с реализуемыми совместно с Французским агентством развития проектами, в том числе со строительством водохранилища Веди.
12:29 15/05/2024  |  Лента новостейАрмения и Франция расширяют сотрудничество в сфере гражданской авиации