Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ 05/14/2024   14:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ:
Վերջինս շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին «Կոպենհագենի ժողովրդավարության գագաթնաժողով»-ին մասնակցելու հրավերն ընդունելու և «Առաջնագծից. Հայաստանի ժողովրդավարության պաշտպանությունը» (“From the frontline: Armenia’s defence of democracy”) թեմայով քննարկմանը մասնակցելու համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր, երկուստեք կարևորվել են այդ ուղղությամբ շարունակական ջանքերը:
Տարածաշրջանային հաղորդուղիների ապաշրջափակման համատեքստում Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենն ընդգծել է ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի կարևորությունը:
13:57 14/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱուդիտը «Քաղաքացիական պայմանագրում» ֆինանսական խոշոր խախտումներ է հայտնաբերել. civilnet.am
13:37 14/05/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՀանրապետության Հրապարակում կազմակերպված հավաքի մասնակիցներից մեկի մոտ հայտնաբերվել է սառը զենք` սուր․ նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվել
13:25 14/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿոպենհագենում կայացել է Հայաստանի և Դանիայի վարչապետների հանդիպումը
13:11 14/05/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԼրագրողին առերևույթ վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ

Никол Пашинян провел встречу с Андерсом Фогом Расмуссеном 05/14/2024 15:02 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел встречу с основателем международной политической консалтинговой организации “Rasmussen Global” Андерсом Фогом Расмуссеном. Подробности приводит пресс-служба премьер-министра Армении.
Расмуссен поблагодарил Пашиняна за то, что он принял приглашение принять участие в Копенгагенском саммите демократии и в обсуждении на тему “С передовой: защита демократии в Армении” (“From the frontline: Armenia’s defence of democracy”).
Собеседники обменялись мнениями о региональных развитиях и вызовах безопасности. Были обсуждены вопросы, связанные с безопасностью и стабильностью на Южном Кавказе, двусторонне была подчеркнута важность продолжительных усилий в этом направлении.
В контексте разблокировки региональных коммуникаций Андерс Фог Расмуссен подчеркнул важность проекта правительства Республики Армения “Перекресток мира”.