Արցախում ԱԺ արտահերթ նիստ է հրավիրվել. կքննարկվի հունիսի 1-ին Ստեփանակերտւմ տեղի ունեցած միջադեպը 06/04/2018   13:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահի որոշմամբ և պատգամավորների նախաձեռնությամբ այսօր՝ ժամը 14:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։
ԱԺ արտահերթ է հրավիրվել՝ քննարկելու հունիսի 1-ին Ստեփանակերտւմ տեղի ունեցած միջադեպի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը, տեղեկացնում են ԱԺ լրավական ծառայությունից:
Օրակարգում է նաև  Ազգային ժողովի քննիչ հանձնաժողովի անդամների թիվը սահմանելու վերաբերյալ ԱԺ որոշման նախագիծը։
14:15 03/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում զերծ մնալ ներքաղաքական իրավիճակն արհեստականորեն սրելու վտանգավոր քայլերից

Парламент Арцаха созывает внеочередное заседание в связи с резонансным инцидентом в Степанакерте 06/04/2018   13:57  |  Лента новостей
Решением председателя Национального собрания Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) и по инициативе депутатов, сегодня в 14:00 будет созвано внеочередное заседание парламента.
Депутаты обсудят ситуацию, сложившуюся после произошедшего 1 июня инцидента в Степанакерте. Об этом сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
Напомним, согласно статье 20 закона Республики Арцах "Регламент НС", по требованию депутатов председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 2-го июня объявил о создании следственной комиссии, которая изучит вопросы, вызвавших общественный резонанс.
Генеральная прокуратура Арцаха 2 июня возбудила уголовное дело по факту драки, произошедшей 1 июня в Степанакерте.Генпрокуратура Арцаха опубликовала видео драки в Степанакерте