Բաքուն շարունակում է ապօրինաբար կալանքի տակ պահել Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը․ բոլորի կալանքի ժամկետը երկարացվել է ևս 5 ամսով 05/15/2024   17:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բաքուն շարունակում է անազատության մեջ պահել Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը։ Բաքվի դատարանը ևս հինգ ամսով երկարացրել է Արցախի նախկին նախագահներ Արայիկ Հարությունյանի, Բակո Սահակյանի, Արցախի ԱԳ նախկին նախագահ Դավիթ Բաբայանի, ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանի, գեներալներ Դավիթ Մանուկյանի և Լևոն Մնացականյանի կալանքի ժամկետը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։
Նշենք, որ ավելի վաղ երկարացվել էր Արցախի նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանի կալանքի ժամկետը՝ ևս հինգ ամսով։

Незаконно удерживаемым в Баку представителям военно-политического руководства Арцаха продлили незаконный арест еще на 5 месяцев 05/15/2024 17:35 | Лента новостей
Баку продолжает незаконно удерживать под стражей представителей военно-политического руководства Арцаха.
Т.н. бакинский суд продлил незаконный арест бывших президентов Арцаха Бако Саакяна, Араика Арутюняна, экс-главы МИД Давида Бабаяна, а также спикера парламента Давида Ишханяна, генералов Левона Мнацаканяна и Давида Манукяна еще на 5 месяцев. Об этом сообщает азербайджанские СМИ.
Ранее сообщалось, о продлении срока незаконного ареста экс-президента Арцаха Аркадия Гукасяна еще на 5 месяцев.