Սամվել Դանիելյանին պաշտոնից ազատել են՝ քայլերթի ժամանակ արքեպիսկոպոսին մոտենալու, ողջագուրվելու համար․ Թամամյան 05/15/2024 12:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքից ազատվել է Յոլյանի անվան արյունաբանության ն և ուռուցքաբանության կենտրոնի տնօրեն Սամվել Դանիելյանը։ Բժիշկ Գևորգ Թամամյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնեց, որ Սամվել Դանիելյանն օրեր առաջ Բագրատ Սրբազանի քայլերթի ժամանակ մոտեցել էր նրան, ողջագուրվել էր, ինչը ցնցումներ է առաջացրել ղեկավարության մոտ, ինչից հետո նախարարի առջև պահանջ է դրվել և անգամ 20 օր չեն համբերել, որ Դանիելյանի պաշտոնավարման ժամկետը ավարտվի և նման վատ ձևով ազատման հրաման է ներկայացվել։

Врача Самвела Даниеляна уволили после того, как он приветствовал Баграта Србазана в ходе шествия - Тамамян 05/15/2024   14:40  |  Лента новостей
Главу Центра гематологии и онкологии имени Йоляна Самвел Даниелян сняли с должности. Врач Геворк Тамамян в прямом эфире со своей страницы в Facebook сообщил, что Самвел Даниелян несколько дней назад в ходе шествия подошел к архиепископу Баграту Галстаняну, приветствовал его, что вызвало конвульсии у руководства.
После этого министру выдвинули требование; они даже и не стали ждать 20 дней, чтобы истек срок полномочий Даниеляна и столь неподобающим образом отдали приказ о его увольнении.
Геворк Тамамян заявил,что не собирается мириться с этой несправедливостью и что он тоже подал заявление об увольнении.