Մարտական հենակետերից մեկի մոտ հայտնաբերվել է ադրբեջանական ԶՈՒ համազգեստով մահացու վիրավորումներ ստացած անձի դի 12/30/2016   13:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել՝ նախօրեին Չինարիի ուղղությամբ ադրբեջանական դիվերսիոն հարձակման առնչությամբ:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, սույն թվականի դեկտեմբերի 29-ի վաղ առավոտյան ՀՀ Տավուշի մարզի՝ Չինարի գյուղից դեպի հարավ-արևելք ընկած պետական սահմանի հատվածում, ադրբեջանական զորքերը ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ, որը ձախողվել էր՝ հայկական ԶՈՒ ստորաբաժանումների գործողությունների արդյունքում:
Մարտական հենակետերից մեկի մոտ հայտնաբերվել է ադրբեջանական ԶՈՒ համազգեստով մահացու վիրավորումներ ստացած անձի դի, որի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան գործողություններ:

Минобороны Армении : у одного из боевых опорных пунктов ВС РА обнаружено тело человека, одетого в форму ВС Азербайджана 12/30/2016   13:38  |  Лента новостей
У одного из боевых опорных пунктов ВС Армении было обнаружено тело одетого в форму ВС Азербайджана человека со смертельными ранениями. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Согласно сообщению, для установления его личности предпринимаются соответствующие действия.
В Минобороны Аррмени напоминают, что рано утром 29 декабря сего года на участке армяно-азербайджанской государственной границы юго-восточнее села Чинари Тавушской области Армении, ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионной вылазки, которая провалилась в результате действий подразделений ВС РА.Минобороны Армении располагает неопровержимыми доказательствами нарушения азербайджанской стороной госграницы РА