Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից զինծառայող է զոհվել 10/11/2016   16:50  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 11-ին` ժամը 12:10-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1989թ. ծնված Սանասար Մավրիկի Գրիգորյանը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանի վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
20:37 04/09/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄարտական խնդիր կատարելու ժամանակ զոհվել են պաշտպանության բանակի պայմանագրային երկու զինծառայողներ

Контрактник Армии обороны НКР погиб от огня противника 10/11/2016   17:01  |  Карабахский конфликт
Военнослужащий-контрактник погиб в Карабахе в результате обстрела с азербайджанской стороны, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
"Примерно в 12:10 11-го октября на боевом посту одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на восточном направлении, в результате произведенного противником выстрела смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий- контрактник Санасар Маврикович Григорян, 1989 года рождения”, - говорится в сообщении.
Министерство обороны НКР разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свою поддержку членам семьи погибшего военнослужащего, его родственникам и сослуживцам.