Ժամկետային զինծառայողի դին հայտնաբերվել է դիրքում՝ կզակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածքով 07/04/2016   14:10  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Արթուրի Մխիթարյանի մահվան դեպքի առթիվ:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2016 թվականի հուլիսի 3-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Արթուրի Մխիթարյանի դին՝ կզակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածքով։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ մահվան հանգամանքները, շարժառիթները  պարզելու ուղղությամբ։
20:37 04/09/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄարտական խնդիր կատարելու ժամանակ զոհվել են պաշտպանության բանակի պայմանագրային երկու զինծառայողներ
18:04 02/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ2015 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում մահացել է 34 զինծառայող. ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ

Солдат-срочник найден мертвым на боевом посту в одной из воинских частей в Армении 07/04/2016   14:23  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти военнослужащего, рядового Арсена Мхитаряна.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 3 июля 2016 года около 10:30 на боевом посту N-ской воинской части Минобороны Армении было обнаружено тело солдата-срочника, рядового Арсена Артуровича Мхитаряна со смертельным огнестрельным ранением  в области подбородка.
По данному факту шестым гарнизонным следственным отделом ГВСУ Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства)УК РА.
Проводится предварительное следствие, предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств и мотивов инцидента.