Հակառակորդը կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետ. 04/16/2016   23:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 16-ի օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը մնացել է նույնը: Որոշ հատվածներում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածությունը, իսկ հյուսիսարևելյան՝ (Մարտակերտ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ): Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում պահպանել են կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածությունը և պատասխան քայլերի դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР сообщило о минометном обстреле с азербайджанской стороны 04/16/2016   23:24  |  Лента новостей
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в течение сегодняшнего дня оставалась прежней, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
На некоторых участках противник нарушал устные договоренности о прекращении огня, ведя обстрел из стрелкового оружия, а на северо-восточном направлении (Мартакерт) применил 82-также миллиметровый миномет, выпустив три 3 снаряда.
“Передовые подразделения Армии обороны в целом соблюдали устную договоренность о прекращении огня и прибегали к ответным шагам лишь в случае крайней необходимости”, - говорится в сообщении.