ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը 04/16/2016   17:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականատերից խախտել  կրակի դադարեցման մասին կողմերի միջև ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածությունը:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի հյուսիսարևելյան և հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա, որոնք աստիճանաբար վեր են ածվել միջադեպերի, ինչի արդյունքում եղել են նաև կորուստներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և ձեռնարկում իրադրությանը համահունչ գործողություններ:
09:01 16/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻնժեներական աշխատանքների ժամանակ հայտնաբերվել է հակառակորդի մեկ դիակ
21:30 15/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվի կողմից շարունակվող ռազմական գործողությունները կարող են հանգեցնել վտանգավոր հետևանքների. Տիգրան Բալայան
20:56 15/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը ԵՄ դեսպանների հետ քննարկել է իրավիճակը շփման գծում

Азербайджан в течение минувшей недели продолжал нарушать договоренность о прекращении огня – Минобороны НКР 04/16/2016   17:54  |  Лента новостей
Оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил с 10-го по 16-е апреля не претерпела изменений.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, противник продолжал нарушать достигнутую между сторонами устную договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из стрелкового оружия различных калибров, 60-мм и 82-миллиметровых минометов, и гранатометов АГС-17.
Отмечается, что наиболее интенсивная стрельба велась по армянским постам, дислоцированным на северо-восточном и юго-восточном направлениях передовой линии. Обстрелы постепенно перерастали в инциденты, приведшие к потерям.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют вверенную им государственную границу и предпринимают действия, созвучные с ситуацией”, - отмечается в сообщении.