Շփման գծում հակառակորդը կրակի տակ է առել հայկական դիրքերը. ՊԲ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների 07/21/2015   19:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի  շփման գծում կրկին անհանգիստ է:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից, այսօր ժամը 14:00-ից սկսած առաջնային գծի արևելյան (Մարտունու և Ասկերանի) ուղղությամբ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից կրակի տակ է առել հայկական դիրքերը: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:
Այս պահի դրությամբ կողմերի միջև ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է:
Շփման գծի ողջ երկարությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և իրավիճակը պահում աչալուրջ վերահսկողության տակ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնային գծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը:

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям: подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям 07/21/2015   21:43  |  Лента новостей
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил вновь неспокойная, сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
«Сегодня, с 14:00 по ереванскому времени, в восточном направлении передовой линии (Мартуни и Аскеран) подразделения ВС Азербайджана открыли из стрелкового оружия разного калибра, 66-миллиметровых минометов, а также гранатометов типа РПГ-7 огонь по армянским позициям»,- говорится в сообщении.
Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям. В настоящее время интенсивная перестрелка продолжается.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи вдоль всей линии соприкосновения и держат ситуацию под бдительным контролем.
Минобороны НКР заявляет, что всю ответственность за напряженность на передовой несет азербайджанская сторона.