Շավարշ Քոչարյան. Բաքվի ռեժիմը ամեն գնով իր իշխանությունը երկարաձգելու համար վճարում է իր երիտասարդ զինվորների արյունով 01/23/2015   18:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բաքվի ռեժիմը ամեն գնով իր իշխանությունը երկարաձգելու և Ադրբեջանի ժողովրդի հաշվին կուտակվող սեփական հարստությունը բազմապատկելու համար վճարում է իր երիտասարդ զինվորների արյունով՝ գնալով նորանոր արկածախնդիր սադրանքների»,-ասել է ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը՝ ի պատասխան News.am տեղեկատվական կայքի հարցի, թե ի՞նչ շարժառիթներով է Ադրբեջանը, Ամանորից սկսած, շարունակում սրել իրավիճակը Հայաստանի հետ սահմանին և Արցախի հետ շփման գծում, ինչը զոհերի պատճառ է դարձել:
«Նմանատիպ սադրանքներով Բաքուն միայն նպաստում է միջազգային հանրության կողմից՝ իրերն իրենց անունով կոչելու սկիզբ առած գործընթացին»,-ընդգծել է ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալը:
Շավարշ Քոչարյանը խորապես ցավակցել է զոհված զինվորների հարազատներին և մերձավորներին՝ հավելելով. «Հայկական կողմերի յուրաքանչյուր կորուստ խորը ցավ է մեզ համար։ Իսկ Ադրբեջանի ղեկավարությունը թաքցնում է իր սադրանքների արդյունքում ունեցած տասնյակ զոհերի մասին տեղեկատվությունը»։
09:49 28/12/2014  |  ՀարցազրույցՇավարշ Քոչարյան. Այն, ինչի մասին խոսվում է բանակցային սեղանի շուրջ, և այն, ինչ հայտարարում են Բաքվում, միանգամայն տարբեր բաներ են

Шаварш Кочарян: Режим Баку для продления власти любой ценой расплачивается кровью своих молодых солдат 01/23/2015   20:18  |  Лента новостей
Руководство Азербайджана скрывает информацию о десятках жертв в азербайджанских ВС в результате предпринятых ими же провокаций. Об этом заявил NEWS.am заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян.
“Режим Баку для продления власти любой ценой и умножения собственного богатства, накапливаемого за счет народа Азербайджана, расплачивается кровью своих молодых солдат, прибегая ко все новым авантюристическим провокациям”, - заявил Шаварш Кочарян в ответ на вопрос о причинах нагнетания Баку ситуации на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана и на армяно-азербайджанской границе.
“Подобными провокациями режим Баку только способствует адресованному ему и инициированному международным сообществом процессу: называть вещи своими именами”, - отметил он.