ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը 01/04/2015   10:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 3-ից 4-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից /ԱԿ, ՍՎԴ, ՊԿ, ՌՊԿ, «Սև նետ», Իստիգլալ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4.300 կրակոց:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից, բացի հրաձգային զինատեսակներից, հակառակորդը հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածների ուղղությամբ կիրառել է նաև 60մմ ականանետեր /7 արկ/ և  ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետեր /14 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:
20:36 03/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎաղուց ժամանակն է, որ միջազգային հանրությունը սթափեցնի ադրբեջանական ղեկավարությանը. ՀՀ ԱԳՆ

За сутки Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 300 раз. АО НКР уверенно контролирует ситуацию на госгранице 01/05/2015   09:21  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны, в период с 3-го по 4-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано 300 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 4.300 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник, помимо стрелкового оружия, применил также минометы калибра 60 мм(7 снарядов) и гранатометы(14 снарядов) типа РПГ-7.
Передовые подразделения Армии обороны уверенно контролируют ситуацию на госгранице и при необходимости прибегают к соответствующим действиям.