Սարգիս Անանյանը, ֆինանսական միջոցների բացակայության պատճառով, արյունաբանական քննության չի ենթարկվել 10/02/2014   11:44  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գերությունից  վերադարձված Սարգիս Անանյանին միայն գերեվարության առաջին օրն են ծեծի ենթարկել և ճնշումներ գործադրել:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՍարգիսԱնանյանի որդին՝ Նորայր Անանյանը` հավելելով, որ հայրն է այդպես պատմում:
Նորայր Անանյանի խոսքով՝ ճիշտ է, հոր մարմնի վրա խոշտանգման հետքեր չկան, սակայն ծունկը կոտրված է. «մանկուց չի կարողացել ծունկը շարժել, իսկ հիմա շարժ կա այդ հատվածում»:
Ինչպես ավելի վատ տեղեկացրել էինք, Սարգիս Անանյանն Իջևանի բժշկական կենտրոնում հետազոտության է ենթարկվել և նրա մարմնի վրա կոտրվածքներ, բռնության, կտտանքների հետքեր չեն հայտնաբերվել:
Սակայն ֆինանսական միջոցների բացակայության պատճառով Սարգիս Անանյանը դեռևս արյունաբանական քննության չի ենթարկվել՝ պարզելու համար՝ գերության մեջ գտնվելու ընթացքում նրան նյութեր ներարկե՞լ են, թե՝ ոչ:
«Հետազոտություն չի անցել, մենք հնարավորություն չունենք»,- ասաց Նորայր Անանյանը՝ հավելելով, որ Նոյեմբերյանի քաղաքապետը խոստացել է ֆինանսական օգնություն ցուցաբերել:
Օգնության ձեռք մեկնելու խոստում է տվել նաև «Ընդդեմ իրավական կամայականության» ՀԿ գործադիր տնօրեն Լարիսա Ալավերդյանը:
09:17 27/09/2014  |  ՄամուլՍարգիս Անանյանի՝ միայն ոտքերին են հարվածել, բայց հոգեկան վիճակը վատ է. «Հայկական Ժամանակ»
15:54 26/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳերությունից վերադարձված Սարգիս Անանյանի մարմնի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել
15:53 25/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայ գերի Սարգիս Անանյանը վերադարձվեց
15:52 17/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿԽՄԿ-ն հանդիպել է գերության մեջ գտնվող, հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանին և ընտանիքին
16:02 09/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿԽՄԿ-ն հանդիպել է հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանի հետ
12:55 08/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական տարածքում հայտնված Սարգիս Անանյանի քրոջ հաղորդման հիման վրա նյութեր են նախապատրաստվում
12:05 03/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանական տարածքում հայտնված Սարգիս Անանյանի հարազատներից ոչ ոք ոստիկանություն հաղորդում չի ներկայացրել
13:08 02/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿԽՄԿ-ն պաշտոնական գրություն է ուղարկել Ադրբեջանին, որպեսզի թույլատրեն տեսակցել Սարգիս Անանյանին

Возвращенный из азербайджанского плена Саркис Ананян из-за отсутствия денег не прошел гематологическое обследование 10/02/2014   12:17  |  Актуальная тема
Гражданина Армении Саркиса Ананяна подвергали избиению и оказывали на него давление в первый  день его пребывания в азербайджанском плену.
Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил сын возвращенного из азербайджанского плена Саркиса Ананяна – Норайр Ананян. Он отметил, что об этом ему рассказал отец.
По словам Н. Ананяна, несмотря на то, что на теле его отца не обнаружено следов насилия, однако у него сломано колено.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, возвращенный из Азербайджана гражданин Армении Саркис Ананян прошел медобследование в медцентре города Иджеван. На теле бывшего пленного не обнаружено следов порезов, насилия, истязаний.
Однако ввиду отсутствия финансовых средств Саркису Ананяну до сих пор не провели гематологического анализа для определения возможного наличия в крови вредных веществ, которые ему могли ему вводить в период его нахождения в азербайджанском плену.
“Он не прошел обследование, у нас нет возможности”, - констатировал Норайр Ананян, добавив, что мэр Ноемберяна пообещал оказать им финансовую помощь.
Пообещал протянуть руку помощи и исполнительный директор общественной организации “Против правового произвола” Лариса Алавердян.
10:21 27/09/2014  |  Пресса“Айкакан жаманак”: Психическое состояние возвращенного из азербайджанского плена Саркиса Ананяна ухудшилось
16:15 26/09/2014  |  Актуальная темаСледов насилия на теле возвращенного из Азербайджана гражданина Армении Саркиса Ананяна не обнаружено
16:05 25/09/2014  |  Актуальная темаБаку передал Еревану попавшего в плен в августе гражданина Армении Саркиса Ананяна
16:17 17/09/2014  |  Актуальная темаПредставители МККК встретились с шестью гражданами Армении, содержащимися в азербайджанском плену
16:30 09/09/2014  |  Актуальная темаПредставители МККК встретились с попавшим в азербайджанский плен гражданином Армении Саркисом Ананяном
13:09 08/09/2014  |  Лента новостейСестра оказавшегося на территории Азербайджана гражданина Армении Саркиса Ананяна заявила в полицию об исчезновении своего брата
12:29 03/09/2014  |  Актуальная темаНикто из родственников оказавшегося на территории Азербайджана гражданина Армении Саркиса Ананяна не заявлял в полицию об его исчезновении
13:54 02/09/2014  |  Актуальная темаМККК направил Азербайджану запрос о выдаче разрешения на посещение попавшего в плен гражданина Армении Саркиса Ананяна
12:19 02/09/2014  |  Актуальная темаАзербайджан вновь подтверждает информацию о попадании в плен гражданина Армении