Ադրբեջանական տարածքում հայտնված Սարգիս Անանյանի քրոջ հաղորդման հիման վրա նյութեր են նախապատրաստվում 09/08/2014   12:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանի քույրը սեպտեմբերի 4-ին եղբոր անհետացման մասին ոստիկանությունում հաղորդում է տվել, և Նոյեմբերյանի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության բաժնից:
Մեզ հետ զրույցում ԿԽՄԿ-ի երևանյան գրասենյակի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Հասմիկ Գալստյանն էլ ասաց, որ  Սարգիս Անանյանի հետ ԿԽՄԿ-ն դեռևս տեսակցություն չի ունեցել և նոր տեղեկություններ էլ չկան:
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկատվություն էր տարածել, որով հաստատում է օգոստոսի 26-ին ՀՀ քաղաքացու գերեվարման լուրը` կցելով նաև Սարգիս Անանյանի լուսանկարն ու մի տեսանյութ:

Сестра оказавшегося на территории Азербайджана гражданина Армении Саркиса Ананяна заявила в полицию об исчезновении своего брата 09/08/2014   13:09  |  Лента новостей
Сестра пересекшего армяно-азербайджанскую границу Саркиса Ананяна 4 сентября заявила в полицию об исчезновении своего брата. В Ноемберянском отделе полиции готовятся материалы.
Об этом корреспонденту ИА “Фактинфо” сообщили в пресс-службе полиции Армении.
Сотрудница ереванского офиса Международного комитета красного креста(МККК) Асмик Галстян в беседе с “ФактИнфо” сообщила, что представители МККК еще не посещали Саркиса Ананяна и не располагает новыми сведениями.
Напомним, что Министерство обороны Азербайджана 2 сентября распространило заявление, в котором подтверждало информацию о попадании 26 августа в плен гражданина Армении, сопроводив свое сообщение фотографией Саркиса Ананяна, а также видеоматериалом.