Ադրբեջանական տարածքում հայտնված Սարգիս Անանյանի հարազատներից ոչ ոք ոստիկանություն հաղորդում չի ներկայացրել 09/03/2014   12:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանի հարազատներից ոչ ոք ոստիկանություն հաղորդում չի ներկայացրել՝ նրա անետացման կապակցությամբ:
Ադ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության բաժնից՝ հավելելով, որ ոստիկանությունը շարունակում է  ուսումնասիրություններ կատարել:
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկատվություն էր տարածել, որով հաստատում է օգոստոսի 26-ին ՀՀ քաղաքացու գերեվարման լուրը` կցելով նաև Սարգիս Անանյանի լուսանկարն ու մի տեսանյութ:

Никто из родственников оказавшегося на территории Азербайджана гражданина Армении Саркиса Ананяна не заявлял в полицию об его исчезновении 09/03/2014 12:29 | Актуальная тема
Никто из родственников Саркиса Ананяна, пересекшего армяно-азербайджанскую границу, не подавал заявление в полицию по поводу его исчезновения.
Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе полиции РА. Тот же источник проинформировал, что полиция изучает поступившую информацию.
Министерство обороны Азербайджана во вторник, 2 сентября, распространило заявление, в котором подтверждало информацию о попадании 26 августа в плен гражданина Армении, сопроводив свое сообщение фотографией Саркиса Ананяна, а также видеоматериалом.