ԿԽՄԿ-ն հանդիպել է հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանի հետ 09/09/2014   16:02  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ Կարմիր Խաչի միջազգային պատվիրակությունն այցելել է հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանին  և ընտանիքի մասին տեղեկություն փոխանցել:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԿԽՄԿ-ի երևանյան գրասենյակի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Հասմիկ Գալստյանը` հավելելով, որ Սարգիս Անանյանից բանավոր տեղեկություն է փոխանցվել իր ընտանիքի անդամներին:
Հիշեցնենք, որ Սարգիս Անանյանի քույրը սեպտեմբերի 4-ին եղբոր անհետացման մասին ոստիկանությունում հաղորդում է տվել, և Նոյեմբերյանի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում:

Представители МККК встретились с попавшим в азербайджанский плен гражданином Армении Саркисом Ананяном 09/09/2014   16:30  |  Актуальная тема
Представители Международного комитета красного креста(МККК) накануне посетили гражданина Армении Саркиса Ананяна, пересекшего несколько дней назад армяно-азербайджанскую границу. В ходе встречи состоялся обмен информацией.
Об этом корреспонденту ИА “Фактинфо” сообщила сотрудник пресс-службы ереванского офиса МККК Асмик Галстян. Она также проинформировала, что Саркис Ананян передал членам своей семьи устное послание.
Напомним, что сестра Саркиса Ананяна 4 сентября заявила в полицию об исчезновении своего брата. В Ноемберянском отделе полиции по данному факту подготавливаются материалы.