ԿԽՄԿ-ն հանդիպել է գերության մեջ գտնվող, հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանին և ընտանիքին 09/17/2014   15:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ Կարմիր Խաչի միջազգային պատվիրակությունն այցելել է հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանին, ինչպես նաև` 5 հոգուց բաղկացած ընտանիքին:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԿԽՄԿ-ի երևանյան գրասենյակի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Հասմիկ Գալստյանը` հավելելով, որ Սարգիս Անանյանին նամակ է փոխանցվել հարազատների կողմից:
Հիշեցնենք, որ Սարգիս Անանյանի քույրը սեպտեմբերի 4-ին եղբոր անհետացման մասին ոստիկանությունում հաղորդում է տվել, և Նոյեմբերյանի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում:

Представители МККК встретились с шестью гражданами Армении, содержащимися в азербайджанском плену 09/17/2014   16:17  |  Актуальная тема
Делегация Международного комитета красного креста(МККК) накануне навестила находящихся в плену в Азербайджане Саркиса Ананяна и армянскую семью из 5 человек.
Об этом ИА “Фактинфо” сообщила сотрудник отдела по связям с общественностью ереванского офиса МККК Асмик Галстян. Она также проинформировала, что Саркис Ананян передал письмо своим близким.
Напомним, что сестра пересекшего армяно-азербайджанскую границу гражданина Армении Саркиса Ананяна 4 сентября заявила в полицию об исчезновении своего брата. В Ноемберянском отделе полиции готовятся материалы.