Գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի վրա տարածվում է համաներումը, սակայն նա դեռ կալանքի տակ է 10/10/2013   10:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր երրորդ օրն է ինչ համաներման գործընթացը սկսվել է, սակայն պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանը այս պահի դրությամբ դեռ կալանքի տակ է: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Վոլոդյա Ավետիսյանի փաստաբան Արա Զաքարյանը` հավելելով, որ «համաներումը տարածվում է  պահեստազորի գնդապետի վրա, սակայն դեռ ազատության մեջ չի»:
Փաստաբանը հույս հայտնեց, որ այսօր Վերաքննիչ դատարանը կբավարարի իրենց միջնորդությունը և խափանման միջոց ընտրված կալանքի որոշումը կփոփոխվի:
Հիշեցնենք, որ Պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանին  առաջադրվել է  մեղադրանք ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝  խոշոր չափերի խարդախություն, եւ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ըստ մեղադրանքի, Վոլոդյա Ավետիսյանը «խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով  քաղ. Հ. Զաքարյանի թոռան պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ. Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար»:
Քննչական մարմինը «գաղտնազերծել» է նաև, թե երբ է կատարվել  մեղսագրվող արարքը՝  ըստ քննություն իրականացնող մարմնի, այն տեղի է ունեցել  մեկուկես ամիս առաջ՝ սույն թվականի օգոստոսի 13-ին:  Գնդապետի պաշտպան   Արա Զաքարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում  չէր բացառել, որ,  հնարավոր է,  իր պաշտպանյալին մեղսագրված արարքը կապ ունենա ամիսներ շարունակ պահեստազորի գնդապետի կողմից կազմակերպված բողոքի ակցիաների հետ:
11:24 25/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳնդապետը կալանավորվել է
13:40 21/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԳնդապետի պաշտպանին նախաքննական մարմինը դեռևս որևէ տեղեկություն չի տրամադրել
15:28 20/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՁերբակալվել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանը
16:41 11/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատամարտիկների բարձրացրած հարցերով զբաղվող աշխատանքային խմբի հերթական նիստը՝ ՊՆ-ում
17:18 06/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ժառանգությունը» զորակցում է ազատամարտիկներին
12:06 23/07/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատամարտիկները նստացույցը ժամանակավորապես դադարեցրել են, իսկ հացադուլը շարունակվում է
10:38 19/07/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅՈՑ ԱՇԽԱՐՀ»: Ազատամարտիկների հացադուլին միացել է նաև նախկինում դատապարտված հրամանատարը

Подпавший под амнистию полковник запаса Володя Аветисян все еще находится под стражей 10/10/2013   11:04  |  Актуальная тема
Сегодня третий день, как начался процесс амнистии, однако полковник запаса Володя Аветисян по состоянию на данный момент все еще находится под стражей. Об этом в беседе с корреспондентом ФактИнфо“ заявил адвокат Володи Аветисяна Ара Закарян, добавив, что “амнистия распространяется на полковника запаса, однако он все еще не на свободе”.
Адвокат выразил надежду, что сегодня Апелляционный суд удовлетворит их ходатайство и изменит решение об избранной в отношении его подзащитного мере пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, полковнику запаса Володе Аветисяну предъявлено обвинение по п.2 ч. 2 ст. 178 УК РА (“мошенничество в особо крупном размере”).В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Согласно обвинению, В. Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием, под предлогом содействия гражданину Закаряну в вопросе освобождения его внука от прохождения обязательной срочной воинской службы, расхитил у Закаряна 2 тыс. долларов США.
Следственный орган также “рассекретил” информацию о том, когда было совершено вменяемое Аветисяну деяние. По сведениям следствия, оно имело место полтора месяца назад – 13 августа сего года. Адвокат полковника Ара Закарян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” не исключил, что возможно инкриминируемое его подзащитному деяние связано с организованными полковником запаса акциями протеста.