Ազատամարտիկները նստացույցը ժամանակավորապես դադարեցրել են, իսկ հացադուլը շարունակվում է 07/23/2013   12:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շուրջ 9 օր Ազատության հրապարակում նստացույց անելուց հետո երեկ ազատամարտիկները ժամանակավորապես դադարեցրել են նստացույցը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանը:
Վերջինիս խոսքով, նրանք այցելելու են տարբեր մարզեր՝ հանդիպելու մյուս ազատամարտիկներին: «Սակայն սա չի նշանակում, որ պայքարը դադարեցվում է»,- նշեց ազատամարտիկը:
Վարչապետի հետ հանդիպումը ազատամարտիկներին չի գոհացրել։ Վոլոդյա Ավետիսյանի խոսքով՝ չնայած նրան, որ հրահանգ է եղել բոլոր գերատեսչություններին՝ ազատամարտիկներին ընդունել հավուր պատշաճի, սակայն հիմնական խնդիրը մնում է ազատամարտիկների կենսաթոշակները բարձրացնելը:
Ինչ վերաբերում է հացադուլ հայտարարած փոխգնդապետ Խաչիկ Ավետիսյանին, ապա վերջինս չի միացել նստացույցը  ժամանակավոր դադարեցրած ազատամարտիկներին և շարունակում է հացադուլը:

Ветераны карабахской войны временно прекратили сидячий пикет, однако борьба за достойные условия существования продолжается... 07/23/2013   12:38  |  Лента новостей
После 9 дней сидячего пикета на Площади Свободы, ветераны карабахской войны прекратили пикет. Об этом  в беседе с  корреспондентом “ФактИнфо” сообщил азатамартик Володя Аветисян.
По его словам, они посетят различные области страны и встретятся с воинами-освободителями. “Однако, это не означает, что борьба приостановлена”.
Азатамартики были не довольны проведенной с премьер-министром встречей. По словам Володи Аветисяна, несмотря на то, что всем ведомствам было поручено принять ветеранов карабахской войны на должном уровне, однако все еще остается актуальной проблема повышения пенсий азатамартикам.
Что касается голодающего подполковника Хачика Аветисяна, то  он не присоединился к временно прекратившим сидячий пикет азатамартикам и продолжает голодовку.