Տաջիկստանի արտաքին գործերի նախարարությունը նոտա է ներկայացրել ՌԴ դեսպանին 04/29/2024   18:56  |  Միջազգային լրահոս
Տաջիկստանի արտաքին գործերի նախարարությունը նոտա է հղել Դուշանբեում ՌԴ դեսպան Սեմյոն Գրիգորիևին։ Риа-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է երկրի ԱԳՆ տեղեկատվության բաժնի աշխատակիցը։
«Դուշանբեում Ռուսաստանի դեսպանն այսօր կանչվել է Արտաքին գործերի նախարարություն, որտեղ նրան նոտա են տրվել՝ կապված Ռուսաստանի Դաշնությունում Տաջիկստանի քաղաքացիների իրավունքների խախտման հետ»,- ասել է նա։
Նախորդ շաբաթվա վերջին Տաջիկստանի ԱԳՆ-ն նաև խորհուրդ է տվել համաքաղաքացիներին զերծ մնալ Ռուսաստան մեկնելուց, եթե խիստ անհրաժեշտություն չկա։
19:32 18/09/2022  |  Միջազգային լրահոսՂրղզստանում հայտնել են Տաջիկստանի հետ հակամարտության ընթացքում զոհվածների թվի աճի մասին
23:09 09/09/2022  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ը ցանկություն է հայտնել Տաջիկստանի հետ համագործակցել անվտանգության ոլորտում
20:20 16/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստան են ժամանել Ռուսաստանի, Ղրղզստանի և Տաջիկստանի Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարները
22:44 12/04/2022  |  Միջազգային լրահոսՏաջիկստանը բանակը մոտեցնում Է Ղրղզստանի հետ սահմանին, հայտնել են Բիշքեքում
22:11 27/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՀԱՊԿ-ն պատրաստ է օգնել Տաջիկստանին եւ Ղրղզստանին հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցում
21:36 27/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՏաջիկստանի հետ սահմանին փոխհրաձգության հետեւանքով 4 ղրղըզ զինվորական Է տուժել
19:47 27/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՂրղզստանի եւ Տաջիկստանի սահմանին զինվորականների փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել

МИД Таджикистана вручил ноту послу РФ 04/30/2024   10:16  |  Международные новости
МИД Таджикистана вручил ноту послу России в Душанбе Семену Григорьеву. Об этом, как передает РИА Новости, сообщил сотрудник департамента информации внешнеполитического ведомства республики.
"Посол России в Душанбе был сегодня вызван в МИД, где ему была вручена нота в связи с нарушением прав граждан Таджикистана в Российской Федерации", — сказал он.
В конце минувшей недели МИД страны также рекомендовал согражданам воздержаться от поездок в Россию без острой необходимости.
09:29 08/07/2021  |  Международные новостиТаджикистан призвал членов ОДКБ помочь с охраной границы с Афганистаном
13:31 06/11/2019  |  Международные новостиНапавшие на погранзаставу на таджикско-узбекской границе были боевиками ИГ
10:57 08/11/2018  |  Международные новости13 человек погибли в результате бунта в таджикской колонии
11:43 14/09/2017  |  Международные новостиДиректор аэропорта в Таджикистане погиб, провожая вертолет с президентом в Душанбе
11:56 06/05/2016  |  Международные новостиДвое сторонников ИГ осуждены за подготовку убийства президента Таджикистана
17:51 13/01/2016  |  Международные новостиПарламент Таджикистана поддержал запрет на браки между близкими родственниками
11:04 24/09/2015  |  Международные новостиВ Таджикистане будут сажать в тюрьму за колдовство
09:50 07/09/2015  |  Международные новостиЭкс-замминистра обороны Таджикистана опроверг свою причастность к двум вооруженным нападениям
17:13 05/09/2015  |  Международные новостиМВД Таджикистана сообщило о ликвидации 13 сторонников экс-замминистра обороны страны