Գնդապետի պաշտպանին նախաքննական մարմինը դեռևս որևէ տեղեկություն չի տրամադրել 09/21/2013   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ ուշ երեկոյան փաստաբան Արա Զաքարյանը պաշտոնապես ստանձնել է նախօրեին խարդախության կասկածանքով ձերբակալված պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի պաշտպանությունը:
Փաստաբանը մեզ հետ զրույցում չբացառեց, որ հնարավոր է իր պաշտպանյալին մեղսագրված արարքը կապ ունենա ամիսներ շարունակ պահեստազորի գնդապետի կողմից կազմակերպված բողոքի ակցիաների հետ:
Արա Զաքարյանը դժվարացավ պատասխանել, թե երբ է տեղի ունեցել Ավետիսյանին մեղսագրված արարքը, միայն նշեց, որ քննիչը դեռ ոչ մի տեղեկություն չի հայտնել և որ ընդամենը Ավետիսյանը համաձայնել է իր կողմից պաշտպանությունը ստանձնելու փաստը:
Հիշեցնենք, որ «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով (խարդախություն խոշոր չափերով)  20.09.2013թ.  ձերբակալվել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Արտուշի Ավետիսյանը:
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ Վ. Ավետիսյանը, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ. Զաքարյանի թոռան պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար:

Следствие пока не предоставило каких-либо сведений адвокату задержанного по подозрению в мошенничестве полковника запаса В. Аветисяна 09/21/2013   13:58  |  Лента новостей
Вчера, поздно вечером адвокат Ара Закарян официально взял на себя защиту задержанного накануне по подозрению в мошенничестве полковника запаса Володи Аветисяна.
Адвокат в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” не исключил, что возможно вменяемое его подзащитному деяние связано с организованными полковником запаса акциями протеста.
Ара Закарян затруднился ответить на вопрос касательно того, когда имели место инкриминируемые Аветисяну действия. Он лишь отметил, что следователь пока не предоставил сведений и что Аветисян лишь согласился с тем, чтобы он взял на себя его защиту.
Как уже ранее сообщало информагентство “ФактИнфо”, в результате предпринятых в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемого в следственной службе Минобороны Армении, оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в совершении деяния, предусмотренного п.2 ч.2ст. 178 УК РА(“мошенничество в особо крупном размере”), 20.09.2013г. был задержан полковник запаса Володя Артушевич Аветисян.
В следственной службе Минобороны Армении сообщают, что В. Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием, под предлогом содействия гражданину Закаряну в вопросе освобождения его внука от прохождения обязательной срочной воинской службы, расхитил у Закаряна 2 тыс. долларов США.