Ձերբակալվել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանը 09/20/2013   15:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու  կասկածանքով /խարդախություն՝ խոշոր չափերով/  20.09.2013թ.  ձերբակալվել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Արտուշի Ավետիսյանը:
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ Վ.Ավետիսյանը, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ.Զաքարյանի թոռանը պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար:

По подозрению в мошенничестве задержан полковник запаса Володя Аветисян 09/20/2013   15:39  |  Актуальная тема
В результате предпринятых в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемого в следственной службе Минобороны Армении, оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в совершении деяния, предусмотренного п.2 ч.2ст. 178 УК РА(“мошенничество в особо крупном размере”), 20.09.2013г. был задержан полковник запаса Володя Артушевич Аветисян.
В следственной службе Минобороны Армении сообщают, что В. Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием, под предлогом содействия гражданину Закаряну в вопросе освобождения его внука от прохождения обязательной срочной воинской службы, расхитил у Закаряна 2 тыс. долларов США.