Մեզ մոտ ավարտել են սահմանազատումը, Բաղանիս- Այրումից հասել են մինչեւ գետը, բնակիչներն անհանգիստ են. Ոսկեպարի համայնքապետ 04/29/2024   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոսկեպարի հատվածում, այսպես կոչված, սահմանազատման աշխատանքներն ավարտվել են։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին ասել է Ոսկեպարի համայնքապետ Իշխան Աղբալյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ Բաղանիս- Այրումից եկել հասել են Ոսկեպար, մինչև գետի մյուս կողմը։ «Եռանկյունու հատվածը մնում է», - ասել է համայնքապետը՝ նշելով, որ բնակիչներն անհանգիստ են ու այս պահին համայնքում՝ գյուղացիների հետ, քննարկում են իրավիճակը։
13:52 29/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳյուղացիները հաստատել են՝ ադրբեջանցիներ են հայտնվել Ոսկեպարում, ծառեր կտրել. Դանիելյան
12:35 29/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲերքաբերի համայնքապետը՝ Ալիեւի հայտարարության մասին
12:10 29/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրագածոտնի և Մասյացոտնի թեմերի առաջնորդները՝ Կիրանցում
11:44 29/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում բեռնատարը՝ «Միացիր կամ հանձնիր» գրություններով, փակել է Մյասնիկյան պողոտան

Глава села Воскепар сообщил о завершении работ по делимитации на их участке, местные жители встревожены 04/29/2024 14:27 | Лента новостей
Так называемые работы по делимитации на участке Воскепара завершены. Об этом "ФактИнфо" сообщил глава общины Воскепар Тавушской области Армении Ишхан Агбалян.
По его словам, с участка Баганис-Айрум дошли до Воскепара, до той стороны реки. "Участок треугольника остается", - сказал глава общины.
Он отметил, что жители обеспокоены, в эти минуты они вместе с жителями села обсуждают сложившуюся ситуацию.