Մեղադրվում է 3 հաճարենի և 5 լորենի կտրելու մեջ 12/22/2012   10:54  |  Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Նարինե Հովակիմյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Սարկիս Անանյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը, ով մեղադրվում է ծառեր հատելու մեջ:
Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2012թ. օգոստոս ամսին Գուգարքի անտառպետության Խնձորուտի պահաբաժնից ապօրինի հատել է 3 հաճարենի և 5 լորենի` պատճառելով զգալի 279000 դրամի վնաս:
Սարկիս Անանյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Привлечен к ответственности за незаконную вырубку деревьев 12/22/2012 12:42 | Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Лорийской области под председательством судьи Нарине Овакимян продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении Саргиса Ананяна по факту вырубки деревьев.
Последний обвиняется в том, что он в августе 2012г. в Гугаркском лесном хозяйстве “Хндзорут” незаконно срубил 3 буковых и 5 липовых деревьев, причинив существенный ущерб в размере 279 000 драмов.
Саргис Ананян предъявлено обвинение по ч.1 ср.296 Уголовного кодекса РА.В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.