Մայորը փոխգնդապետից գողացել է 2 բջջային 12/10/2012   17:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Սերգեյ Աղաբեկյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Դավիթ Ավթանդիլյանի դեմ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Գործն էլ մի գործ լինի. վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա, հանդիսանալով հակաօդային պաշտպանության պետ, կոչումով մայոր, հյուրընկալվելով փոխգնդապետ Կարեն Քոսյանի տանը, գաղտնի հափշտակել է վերջինիս «Նոկիա C 1-01» և «Սամսունգ X-160» տեսակի հեռախոսներ, պատճառելով զգալի չափերի հասնող 26000 դրամի գույքային վնաս:
Դավիթ Ավթանդիլյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Майор украл у подполковника 2 сотовых телефона 12/10/2012 17:55 | Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Сюникской области под председательством Сергея Агабекяна, продолжается судебное разбирательство уголовного дела, возбужденного в отношении Давида Автандиляна.
Дело-то делом назвать язык не поворачивается.
Последнему предъявлено обвинение за следующее деяние: Давид Автандилян - начальник противоздушной обороны, майор по званию, гостил в доме подполковника Карена Косяна, у которого украл телефоны марки “Нокиа C 1” и “Самсунг X-160 ”, причинив имущественный ущерб на сумму 26000 драмов.
Давид Автандилян обвиняется по ч.1, ст.177 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.