Մեղադրվում է գումար հափշտակելու մեջ. խոստացել էր «նպաստել» զինծառայությանը 12/20/2012   17:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի վարույթ է ընդունվել Ալվարդ Հարությունյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործը, ով մեղադրվում է ժամկետային զինծառայությունը ՀՀ տարածքում անցկացնելուն օժանդակելու պատճառաբանությամբ, խարդախությամբ, գումար հափշտակելու մեջ։
Մասնավորապես, ըստ նախաքննական մարմնի, Ա.Հարությունյանը համագյուղացի Հ.Ոսկանյանից խաբեությամբ վերցրել, հափշտակել է խոշոր չափի՝ 2000 ԱՄՆ դոլար՝ վերջինիս որդուն ԼՂՀ-ում չծառայելու, այլ ՀՀ-ում ժամկետային զինծառայության անցնելուն օժանդակելու համար։ Մեր ունեցած տեղեկություններով Ա.Հարությունյանն իրականում համապատասխան որևէ պետական մարմնում չի աշխատում, իսկ Հ.Ոսկանյանի որդուն էլ զորակոչել են բանակ և ծառայությունն իրականացնում է ԼՂՀ տարածքում։
Ալվարդ Հարությունյանին նախաքննական մարմինը մեղադրանք է առաջադրել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Գործը կքննվի՝ դատավոր Մարտին Սարոյանի նախագահությամբ և դատական նիստը տեղի կունենա 2013 թ. հունվարի 8-ին:

Женщина, выдавая себя за госслужащую, пыталась заработать на призывниках 12/20/2012   18:08  |  Криминальная хроника
В производство суда общей юрисдикции Ширакской области принято уголовное дело, возбужденное в отношении Алвард Арутюнян, которая обвиняется в хищении денежных средств, совершенное под предлогом содействия прохождению обязательной срочной службы на территории Республики Армения.
В частности, по версии органов предварительного следствия, А. Арутюнян путем обмана получила от своего односельчанина Осканяна сумму в особо крупных размерах - 2000 долларов в обмен на то, чтобы сын последнего “откосил” бы от службы в НКР и отслужил бы на территории Армении. По нашим сведениям А. Арутюнян на самом деле не работает в соответствующем государственном органе, а сына Осканяна призвали в армию, и он проходит срочную службу на территории НКР.
Органы предварительного следствия предъявили Алвард Арутюнян обвинение по признакам п.2 ч.2 ст.178 Уголовного кодекса РА. В отношении нее избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Дело будет рассматриваться под председательством судьи Мартина Сарояна. Судебное заседание состоится 8 января 2013г.
17:30 18/12/2012  |  Криминальная хроникаНошение пистолета за поясом обернулось серьезными последствиями
15:53 04/12/2012  |  Криминальная хроникаГлавному специалисту юридического управления НС РА предъявлено обвинение