Կեղծ փաստաթղթերի հիման վրա կենսաթոշակ է ստացել 12/11/2012   15:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Էդվարդ Մանուկյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Արթուր Գևորգյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը:
Արթուր Գևորգյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 325-րդ հոդվածի 1-ին մասով այն բանի համար, որ զինվորական կենսաթոշակ ստանալու իրավունք ձեռք բերելու շահադիտական դրդումներով 2003թ. Կարապետ Թորոսյանի և Վաղինակ Վարժապետյանի օժանդակությամբ ձեռք է բերել և մինչև 2010թ. դեկտեմբերի 1-ն օգտագործել է ՀՀ և ԼՂՀ սահմանների ինքնապաշտպանության ժամանակ վիրավորված լինելու մասին ակնհայտ կեղծ փաստաթղթեր՝ դրանք ներկայացնելով ՀՀ ՊՆ սոցիալական ապահովության վարչություն, հաշվառվելով զինվորական կենսաթոշակառու, այդ հիմքով 2003-2010թթ ստանալով կենսաթոշակ 2.308.000 դրամ: Խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով հափշտակել է ընդհանուր առմամբ առանձնապես խոշոր չափի՝ 6.140.602 դրամ գումար:

По поддельным документам получал пенсию 12/11/2012   16:40  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Ширакской области, под председательством судьи Эдварда Манукяна продолжается слушание уголовного дела, возбужденного в отношении Артура Геворгяна.
Артуру Геворгяну предъявлено обвинение по пункту 1 ч.3 ст.178 и по ч.1 ст.325 Уголовного кодекса РА . Артур Геворгян с целью получения военной пенсии в корыстных целях в 2003г. при содействии Карапета Торосяна и Вагинака Варжапетяна приобрел и вплоть до 1 декабря 2010г., пользовался фальшивыми документами, якобы удостоверяющими, что он был ранен при осуществлении акта самообороны на границах РА и НКР. Эту откровенную подделку он представил в Управление социального обеспечения Минобороны РА с целью зачисления в качестве военного пенсионера. На том же основании получал пенсию с 2003 по 2010гг., в общей сложности  сумму в размере 2.308.000 драмов.Путем мошенничества и злоупотребления доверием совершил хищение суммы в особо крупных размерах, в общей сложности - 6.140.602 драмов.