Բռնությամբ սպառնացել են չքվեարկել համայնքի ղեկավարի թեկնածուներից մեկի օգտին 12/22/2012   17:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արարատի և Վայոց Ձորի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Գագիկ Սարգսյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Մասիս Ղազարյանի և Արմենակ Ծատուրյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը:
Մասիս Ղազարյանին և Արմենակ Ծատուրյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ 2012թ սեպտեմբերի 23-ին կայացած Արենի համայնքի ղեկավարի ընտրությունների ընթացքում ընտրողներ Արթուր Մարտիրոսյանին և Արմեն Ենոքյանին բռնությամբ և բռնություն գործադրելու սպառնալիքներով հարկադրել են չքվեարկել համայնքի ղեկավարի թեկնածուներից մեկի` Սերյոժա Սուքիասյանի օգտին` խոչընդոտելով ընտրողների կամքի ազատ իրականացումը:
Վերջիններիս մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2 –րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Двое граждан препятствовали свободному волеизъявлению избирателей на выборах главы сельской общины “Арени” 12/22/2012   20:14  |  Лента новостей
В суде общей юрисдикции Араратской и Вайоц-Дзорской областей под председательством судьи Гагика Саргсяна продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении Масиса Казаряна и Арменака Цатуряна.
Масис Казарян и Арменак Цатурян обвиняются в том, что в ходе выборов 23 сентября 2012г. главы сельской общины “Арени”, прибегнув к насильственным мерам или угрожая ими, заставили избирателей Артура Мартиросяна и Армена Енокяна не голосовать за одного из кандидатов на пост главы сельской общины Сережу Сукиасяна, препятствуя свободному волеизъявлению избирателей.
Последним предъявлено обвинение по ч.2 ст. 154.2 Уголовного кодекса РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.