Միշել, Բլինքեն, Բորել, Մակրոն, Շոլց, գուցե դուք գիտե՞ք` ինչու է Ալիևը պատվիրել ավերել հայկական գերեզմանները. Մարուքյան 02/27/2024   11:18  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանցի վանդալները հերթական անգամ ավերում են ԼՂ-ում օկուպացված հայկական գերեզմանները։ Այս մասին ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը X-ի իր էջում տեսանյութ է տարածել եւ գրել.
«Ես դժվարանում եմ հասկանալ, թե ինչու է Ադրբեջանի նախագահը պատվիրել այս վանդալիզմը։ Գուցե դուք գիտե՞ք, Շառլ Միշել (Եվրամիության խորհրդի նախագահ ), Էնթոնի Բլինքեն (ԱՄՆ պետքարտուղար), Ժոզեպ Բորել (ԵՄ արտաքին գործերի  անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ), Էմանուել Մակրոն (Ֆրանսիայի նախագահ), Օլաֆ Շոլց (Գերմանիայի կանցլեր)»:
11:22 22/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔարվաճառի շրջանում Սուրբ Սարգիս և Սուրբ Գրիգոր եկեղեցիները՝ ադրբեջանական մշակութային վանդալիզմի հերթական զոհ
14:35 30/05/2023  |  ՄեկնաբանությունՀետաքրքիր է՝ Բերձորում հուշարձանի ոչնչացմանը արձագանք կլինի՞. Ալեն Սիմոնյան

Марукян: Мишель, Блинкен, Боррель, Макрон, Шольц, может, Вы знаете, почему Алиев приказал уничтожить армянские кладбища? 02/27/2024 11:35 | Лента новостей
Азербайджанские вандалы в очередной раз разрушают армянские кладбища в оккупированном Нагорном Карабахе. Посол Армении по особым поручениям поделился в своем микроблоге X видеодоказательством учиненного азербайджанцами очередного вопиющего акта вандализма.
"Мне трудно понять, почему президент Азербайджана заказал этот вандализм. Может, вы знаете, Шарль Мишель(председатель Евросовета), Энтони Блинкен(госсекретарь США), Жозеп Боррель(глава европейской дипломатии), Эммануэль Макрон(президент Франции), Олаф Шольц(президент Германии)?" - написал Марукян.