Որքան փաշինյանական ռեժիմը հարմարվողականություն է դրսևորում ադրբեջանական պահանջների առաջ, այնքան Ադրբեջանի ախորժակը բացվում է. Աբրահամյան 06/09/2023   11:05  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանը կեղծ տեղեկությունների արշավը շարունակում է` փորձելով Արցախի ապառազմակացման հարցը բերել ուժի կիրառման դաշտ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Այս ամենը տեղի է ունենում ՀՀ-Ադրբեջան բանակցությունների միջնորդությունը ստանձնած երկրների աչքի առաջ:
Որքան փաշինյանական ռեժիմը հարմարվողականություն է դրսևորում ադրբեջանական պահանջների առաջ, իրեն առաջ գցելով Արցախն ու Հայաստանի տարբեր բնակավայրեր ադրբեջանական հռչակում, Ադրբեջանի ախորժակը բացվում է ու ավելին է պահանջում»,-նշել է Անրահամյանը։
11:12 03/06/2023  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանի իշխանությունը միջազգային բանակցություններում հանդես է գալիս այնպիսի դիրքերից, ինչը միայն բարենպաստ վիճակ է ստեղծում Ադրբեջանի լկտիության առումով. Աբրահամյան
10:24 01/06/2023  |  ՄեկնաբանությունԱյն, որ Վաշինգտոնում անտեսում են Ադրբեջանի սաստկացող ագրեսիան ու դրական արձագանքում ադրբեջանական թաքնված շանտաժին, բացարձական անթույլատրելի. Աբրահամյան
15:23 30/05/2023  |  ՄեկնաբանությունԿապան-Աղվանի-Տաթև ճանապարհը 2 տարի անընդմեջ «հիմնանորոգում» են ու ամեն անգամ անելուց հետո խայտառակ վիճակ է.Աբրահամյան
11:41 30/05/2023  |  ՄեկնաբանությունՉջնջվող դավաճանական խարան, որը սրանց մեծ բավականություն է պատճառում, մի բան էլ հպարտ են. Աբրահամյան
10:11 29/05/2023  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանն իր ձևով ակտիվացնում է Արցախի ադրբեջանացման գործընթացը. Տիգրան Աբրահամյան
19:40 26/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՆերողություն խնդրելու փոխարեն իշխանության ներկայացուցիչները պետք է մտածեն, թե ինչպես են պատասխան տալու իրենց սերունդներին․ Աբրահամյան

Азербайджан пытается перевести вопрос демилитаризации Арцаха в силовую плоскость - Абрамян 06/09/2023   11:26  |  Комментарий
Азербайджан продолжает кампанию по распространению дезинформации, пытаясь перевести вопрос демилитаризации Арцаха в плоскость применения силы. Об этом написал секретарь фракции Национального Собрания «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook.
"Всё это происходит на глазах стран, взявших на себя посредничество в переговорах РА-Азербайджан. Чем больше пашиняновский режим демонстрирует конформизм перед требованиями азербайджанцев, забегая вперед в вопросе объявления азербайджанскими Арцаха и различных населенных пунктов Армении, тем сильнее у Азербайджана разыгрывается аппетит, требуя большего", - отметил Абрамян.
14:03 08/06/2023  |  Лента новостейВстреча Мирзояна и Байрамова в Вашингтоне откладывается по просьбе Баку – МИД Армении
13:48 08/06/2023  |  Лента новостейСМИ сообщают о вероятном переносе встречи глав МИД Армении и Азербайджана в Вашингтоне
13:19 08/06/2023  |  Лента новостейСША верят, что прямой диалог между Арменией и Азербайджаном – ключ к достижению достойного мира
12:19 08/06/2023  |  Лента новостейРазрешение конфликта между Арменией и Азербайджаном должно быть выгодно обеим сторонам - Лукашенко
11:51 08/06/2023  |  Лента новостейБлинкен и Фидан обсудили нормализацию армяно-турецких отношений, диалог между Ереваном и Баку